П’єсу-казку «Свинопас» цього разу представили у Вишкові
7 листопада за підтримки благодійного фонду «Вишково» в дитячому садочку селища представили п’єсу-казку «Свинопас». Організатори заходу прагнули наблизити світ театру до дітей через жанр народної казки. Вихованці дитячого садка з великим захватом сприйняли інтерактивну постановку, адже вони й самі могли взяти в ній участь. Завдяки долученню до подій казки малеча дізналася про важливість мужності, відданості та допомоги.
Благодійний фонд «Вишково» не вперше влаштовує театральний показ у селищі, адже, крім благочинних акцій, організація намагається в міру своїх можливостей проводити заходи, які сприяють розвитку в населеному пункті освіти та культури. Цього разу вирішили допомогти місцевому угорськомовному дитсадку. Нині заклад відвідують 30 дітей, для яких через війну такі події стають дедалі більшою рідкістю. «Для благодійного фонду «Вишково» особливо важливі культурні заходи, і ми були дуже раді, коли на наш запит відгукнувся берегівський театр. Ми побачили, що цей проєкт – показ народної казки – виявився успішним в Ужгородському та Берегівському районах, і захотіли привезти його й до вишківського садочка. Зараз навчальні заклади вимушені працювати в дуже складних умовах, і якщо ми можемо допомогти місцевому керівництву та діткам, то треба використовувати всі подібні можливості», – розповіла директорка благодійного фонду Еніке Вараді.
«Народні казки навчають і розвивають дітей, збагачують їхню уяву», – вважає акторка Наталія Ґал. За її словами, у нинішній ситуації надзвичайно важливо, щоб малеча якомога частіше чула живу розповідь. Акторка намагається донести дивовижний світ угорської народної казки на значну кількість локацій, посилюючи таким чином угорську національну ідентичність маленьких краян. «На мою думку, розповідати дітям казки важливо не тільки з точки зору їхнього розвитку, але й підсилення відчуття, що ми угорці тут, на Закарпатті. Нас стає дедалі менше, і ми – ті, хто залишився вдома, – повинні триматися разом, повинні рідною мовою передавати казки та історії нашим дітям, щоб вони відчули наскільки велике значення це має й несли далі в житті надбання свого народу», – наголосила Наталія Ґал.
Керівництво дитсадка сприйняло проведення такого заходу з великою радістю, адже в селище нечасто приїжджає угорська культурна програма. Тож тут дуже цінують будь-яку ініціативу, що сприяє розвитку дітей. «Нинішній захід має велике значення для дитсадка. Іноді ми приймаємо українських артистів, лялькарів, але часто після перших п’яти хвилин дітям стає нецікаво. У нас є вихованці зі змішаних сімей, які розуміють виступи, але угорськомовній малечі вони були нецікавими. Тож я дуже зраділа, коли зі мною зв’язалася директорка благодійного фонду «Вишково». Ми вітаємо проведення таких заходів у садочку. Це багато означало для дітей, адже я бачила цікавість і захоплення на їхніх обличчях, бачила, що їм це подобається», – зауважила директорка дитячого садочка Тімея Тудоші.
Вихованці дитсадка отримали велике задоволення від вистави, адже були не лише глядачами, але й учасниками інтерактивної постановки. Представники благодійного фонду «Вишково» прагнуть, аби в селищі проводилось якомога більше подібних культурних заходів, які сприятимуть посиленню ідентичності місцевих угорців та їхнього зв’язку з угорською культурою.
Підпишись на наш телеграм канал де кожна новина виводиться відразу після публікації. Будь першим у курсі подій.
Підписатися