XХI Конференція молодих закарпатських угорських дослідників відбулася в Берегові
8 листопада у Берегові відбулася ХХІ Конференція молодих закарпатських угорських дослідників, організована Закарпатським угорським інститутом ім. Ференца Ракоці ІІ і БФ «Геніус» у співпраці з урядом Угорщини, державним секретаріатом Міністерства національної політики та фондом ім. Габора Бетлена.
Першою присутніх привітала директорка благодійного фонду Наталія Вароді.
Слідом за нeю виступив консул Консульства Угорщини в Берегові Юстин Міклош, який наголосив на важливості наукових досліджень.
«Наукові дослідження – це також своєрідне служіння суспільству, яке потребує свого роду зобов’язань, але служінню також потрібно навчитися. Здатність подавати так, щоб не було відчуття, що я обриваю себе, можна досягти лише практикуючись якомога більше», – зауважив у своїй вітальній промові голова Національної ради студентів-науковців Тамаш Вейсбург. Він також звернув увагу на той факт, що попри складну ситуацію в країні молодих науковців Закарпаття вдалося об’єднати та втримати на батьківщині.
Президентка інституту Ракоці Ілдіко Орос висловила переконання, що універсальні дослідження рухатимуть світ вперед: «Сьогоднішній день служить меті універсального дослідження вчителями та учнями конкретної теми, яка може рухати світ вперед. Ця універсальність з’явиться і сьогодні, коли теми, які цікавлять спікерів, обговорюватимуться з фахівцями у цій галузі».
З нагоди 80-річчя примусової праці угорців у СРСР або «Маленький робот» на конференції присутні змогли почути презентацію члена Національного меморіального комітету Угорщини Доктор Хабіл Банк Барбара та доцента кафедри історії та соціальних наук інституту Ракоці Молнар Д. Ержебет.
Після церемонії відкриття конференція розпочала роботу в трьох секціях: біологія та географія, історія та суспільні науки, та філолого-педагогічна секція.
Традиційний захід проводять щоосені до Дня угорської науки. Мета конференції – презентувати результати останніх досліджень, а також допомогти молодим науковцям.
Заявки на участь у конференції змогли подати молоді угорські дослідники Закарпаття віком не старше 35 років, які вже здобули ступінь бакалавра, але ще не мають наукового ступеня.
Після доповідей керівники секцій оцінили та узагальнили доповіді та надали юним дослідникам корисні поради.
Наприкінці дня ректор ЗУІ ім. Ф. Ракоці ІІ та голова Закарпатської угорської академії Степан Черничко подякував викладачам та побажав студентам подальших успіхів у науковій діяльності та вручив грамоти учасникам.
Наталія ВАРОДІ, фото автора
Підпишись на наш телеграм канал де кожна новина виводиться відразу після публікації. Будь першим у курсі подій.
Підписатися