173520
08:30 4.112024

У Берегові обговорили президентські вибори в США та інші політичні питання

Життя 264

У Берегівській філії навчального центру Mathias Corvinus Collegium (MCC) на черговій відкритій лекції йшлося про систему виборів президента США та їхні глобальні політичні наслідки. З презентацією на ці теми виступили експерт з енергетики Метью Рой і політичний аналітик Чарльз Йокі.

На початку заходу присутніх привітала директорка навчального центру Беата Добша. «MCC завжди прагнув відкрити світ і глобальні перспективи для студентів і всіх зацікавлених. Сьогоднішня презентація – чудова можливість зрозуміти, як працює американська виборча та політична система», – зазначила вона.

Лекція проводилась англійською мовою із синхронним перекладом угорською.

Під час першої частини заходу доповідачі детально розповіли про те, як відбуваються вибори президента США, зокрема ознайомили присутніх з виборчою системою та роллю розподілу голосів у виборчому процесі.

Відтак експерти відповіли на запитання, хто може стати президентом, як обираються кандидати та на якій основі вирішується, хто виграє. Ішлося і про те, як американські політичні рішення й результати виборів впливають на міжнародні політичні відносини та з якими викликами стикається виборча система США.

Як зазначили спікери, історичною основою американської системи виборів президента є спадщина штатів як самостійних політичних одиниць. Кожен штат подає голоси пропорційно до кількості свого населення.

Енергетик Метью Рой і політолог Чарльз Йокі представили результати досліджень та порівняння, які показали, що для громадян на президентських виборах у США 2024 року найважливішими є питання економіки й обидва табори надають йому великого значення.

Крім того, серйозна увага приділяється охороні здоров’я, призначенням у Верховний суд, зовнішній політиці, міграції та боротьбі з насильницькими злочинами. Однак ці питання розглядаються по-різному в різних групах виборців. Обговорюється також політика щодо носіння зброї, абортів, расової та етнічної нерівності, зміни клімату. Різні пріоритети чітко відображають той факт, що виборці розглядають позиції кандидатів у різних аспектах, і це значною мірою вплине на результат виборів.

Згадувалося і становище України в глобальному світі. Наприкінці презентації експерти залучили аудиторію до дискусії, а після цього відповіли на запитання.

Беата Добша в коментарі нашому виданню зазначила: «Наш заклад завжди намагається трохи привідкрити світ. Не лише для студентів, а й загалом для закарпатців. З цією метою організовує доволі унікальні лекції та інші події. Цього разу ми почули цікаву доповідь експертів із США про американську виборчу систему. […] Одна з важливих цілей MCC – щоб наші студенти мали глобальне мислення, зокрема й уявлення про американську виборчу систему».

Захід пройшов успішно, адже гості отримали нові знання та питання для роздумів, які сприятимуть глибшому розумінню політичних процесів.

LI/Kárpátalja hetilap

telega
Підписуйся на наш телеграм канал!

Підпишись на наш телеграм канал де кожна новина виводиться відразу після публікації. Будь першим у курсі подій.

Підписатися
Слідкуйте за нами у соцмережах
Новини
Всеукраїнський турнір із поул спорту та повітряної акробатики в Ужгороді зібрав понад 250 учасниць
19:59
В Ужгороді відбулися матчі 2 туру чемпіонату Закарпаття з баскетболу cеред чоловіків
18:50
У дитячій книгозбірні організували творчу зустріч з Мирославом Дочинцем
18:47
На Закарпатті горіла BMW
17:11
«Sounds of Chang. Створення безпечного простору в небезпечних місцях»: 5-денний тренінг в Ужгороді
17:03
У Мукачеві відкрили мурал, присвячений проблемі реєстрації народження дітей
16:49
Ужгород попрощався із загиблим Героєм Дмитром Даньком
16:32
Закарпатська митниця:  понад 17 млрд. грн. митних платежів, сплачених бізнесом та громадянами, скеровано в дохід держави
16:24
Закарпаття передало лазне-пральний комплекс одному з підрозділів Національної гвардії
15:22
Перед судом постануть члени організованого злочинного угруповання, які налагодили незаконний видобуток корисних копалин на Берегівщині
15:11
Всі новини