Слідами наших предків - екскурсії, лекції та цікаві заходи у візит-центрі та школі верхової їзди вождя Арпада
Товариство угорської культури Закарпаття (KMKSZ) та Закарпатська угорська туристична рада (KMTT) організували другий захід «Слідами наших предків» для школярів 26 жовтня у візит-центрі «Арпад Везер» та школі верхової їзди в с. Чома на Берегівщині.
Андраш Мештер, президент Закарпатської Угорської Туристичної Ради, привітав учасників заходу від імені організаторів, потім коротко розповів про історію Меморіального парку села Чома, а також про візит-центр, школу верхової їзди та контактний зоопарк, що знаходяться поруч із парком. «Слідами наших предків» – це традиційний захід, де діти можуть дізнатися про комплекс, зайнятися ремеслами, спробувати себе у різьбі по дереву, стрільбі з лука, верховій їзді та взяти участь у популярній прогулянці в кареті, запряженій кіньми», – розповів Андраш Мештер, додавши, що через війну вони наразі приймають гостей на основі запрошень, але сподіваються організувати ці заходи, як і планували, тільки-но настане мир. Їхня мета – залучити якомога більше людей із сільської місцевості.
Групи, делеговані сусідніми осередками КМКС, взяли участь в екскурсії, під час якої Маргіт Кейс, етнограф і викладач Закарпатського угорського інституту ім. Ференца Ракоці ІІ, запросила учасників у віртуальну подорож виставкою, що знаходиться в будівлі. У своїй лекції «Спосіб життя та вірування угорців-завойовників» експерт розповіла про завоювання земель, спосіб життя, вбрання, кухню, методи боротьби та вірування угорців-завойовників, про шаманів та цілительство, а в другій частині лекції вона представила юрту у виставковій залі, розповіла про спосіб розташування сім’ї в шатрі та навіть показала відвідувачам юрту шамана, яка була розрізана навпіл.
Тим часом у музеї юрти діти могли випробувати себе в бісероплетінні, ткацтві, вишивці і навіть зробити ляльку-мотанку, використовуючи тільки натуральні матеріали під керівництвом місцевих майстрів із використанням традиційних технік. Захід також включав стрільбу з лука, катання на конях і навіть прогулянку в кареті. Крім того, всі діти мали змогу відвідати контактний зоопарк, де вони могли побачити поні, угорських овець, кроликів, гусей, кіз та мангалицю.
Програма була підтримана Національним фондом співпраці.
Джерело: lexi/Kárpátalja hetilap
Підпишись на наш телеграм канал де кожна новина виводиться відразу після публікації. Будь першим у курсі подій.
Підписатися