173305
08:30 28.102024

Студенти ФМЕВ поспілкувалися з Надзвичайним і Повноважним Послом України в Іраку

Життя 893

Вже неодноразово факультет міжнародних економічних відносин запрошує дипломатів, щоб їх студенти мали можливість поспілкуватися із справжніми професіоналами. Сьогоднішній гість – Іван Довганич Надзвичайний та Повноважений Посол України в Іраку.

«Студенти-міжнародники слухають лекції з курсів «Країнознавство», «Дипломатична консульська служба» та «Релігійний фактор міжнародних відносин», тож зустріч проводилася в рамках цих предметів. Для нас особливо важливі такі обговорення, оскільки це сприяє формуванню професійних якостей майбутніх дипломатів, економістів та фахівців у сфері міжнародних відносин», – зазначає декан факультету професор Микола Палінчак.

Зустріч проходила у форматі запитання-відповідь, майбутнім спеціалістам було дуже цікаво спілкуватися та отримувати знання з досвіду гостя. Розпочали традиційно зі знайомства, отож Іван Довганич розповів трохи про себе та свою діяльність: «З дитинства хотів бути дипломатом, але це було тяжко реалізувати в радянські часи. Проте коли перед собою ставиш ціль, то вона обов’язково здійсниться. Мій шлях розпочався з того, що в 1992 році потрапляю на службу на найнижчу дипломатичну посаду. 12 років працював та намагався якісно виконувати свої обов’язки, бо як мені сказав один чоловік «Дипломат повинен вирішувати проблеми, а не створювати їх». Тому я і був тією людиною, яка завжди намагалася вирішувати проблеми як державні, так і конкретні від наших громадян. Дам вам пораду, яка стала наукою і для мене: «До 30 років ти працюєш на свою репутацію, а далі вже вона починає працювати на тебе». Від того, яку ти собі створив залежатиме твоя кар’єра. Оскільки репутація у мене була чудовою, зарекомендував себе як надійного, кваліфікованого дипломата, зрештою мені було запропоновано в 34 роки очолювати самостійне посольство в досить непростій країні – Ірак».

Окрім неї дипломат також відвідував В’єтнам як посол. Він зазначає, що не варто боятися викликів, оскільки у свій час він перебував в країні південно-східної Азії та навіть не знав мови, проте цілком зміг там працювати. Особливо гість наголосив, що варто поважати державу в якій знаходитесь і розуміти тамтешніх жителів.

Іван Довганич із задоволенням ділився своїм досвідом та давав поради студентам. Посол зазначив три риси, якими повинен володіти дипломат: професійність, порядність та патріотизм. Під час практики гостя траплялися незвичні та цікаві ситуації з прохання студентів пригадав кілька й застерігав молодь бути уважними в майбутньому. Також він розповів про місце української культури в Іраку, підкреслив, що варто врахувати відмінність між менталітетами двох країн. Однією з провідних сфер через які представлена Україна – це наука. Декан факультету Микола Палінчак зазначив, що вже обговорював з Іваном Довганичем перспективу запросити для навчання студентів з Іраку. Саме вихідці з цієї країни не бояться воєнного стану й готові приїздити для отримання знань.

Важливою частиною обговорення була тема присвячена співпраці нашої Батьківщини та Іраку і як вона розвивалася за час каденції посла. Здобувачам фаху також було цікаво почути про відношення іракців до війни в Україні.

Загалом зустріч була цікавою та повчальною, обидві сторони брали активну участь в обговоренні та отримували ґрунтовні відповіді на питання. Заходи із залученням провідних фахівців особливо важливі для навчання в університеті, оскільки людина з багаторічним досвідом може легко та просто подати матеріал, дати цінні поради та підкріплювати інтерес до професії.

«Я не очікував, що відбудеться зустріч. Мені говорили, що я завітаю до керівника факультету і справа обмежиться лише кавою. Пізніше мене відвели в аудиторію і тут побачив таку велику кількість світлих, радісних, веселих і хитрих, загалом різних облич. Коли сказали «Ваше слово…», то здивувався, проте дипломат не може розгубитися, тому звичайно себе опанував і сподіваюся, що цікаво щось розповів, хоча підкреслю – абсолютно не готувався. Було дуже приємно, що аудиторія була такою активною, одразу помітна зацікавленість слухачів, дякую за це!», – поділився враженнями дипломат Іван Довганич.

Валерія Мельник,

Інформаційно-видавничий центр.

telega
Підписуйся на наш телеграм канал!

Підпишись на наш телеграм канал де кожна новина виводиться відразу після публікації. Будь першим у курсі подій.

Підписатися
Слідкуйте за нами у соцмережах