У Берегові відкрили «Криницю казок»
30 вересня в атріумі Закарпатського угорського інституту ім. Ференца Ракоці ІІ святкували День угорської казки.
У рамках заходу відбулось урочисте відкриття «Криниці казок» – скульптури, що наповнюється водою під звуки музики та казок. Її автором є скульптор Ендре Гіді.
Ідея створення таких криниць зародилась у видатного поета, лауреата премії ім. Лайоша Кошута, Шандора Каняді, щоб таким чином ушанувати пам’ять видатного казкаря Елека Бенедека. Поет 20 років тому започаткував традицію відкривати так звані «Криниці казок» в навчально-виховних закладах. Деякі з них зроблені за принципом реальної криниці, з якої можна пити воду, інші – чисто символічні.
Ілдика Орос, ректор Закарпатського угорського інституту ім. Ф.Ракоці ІІ, привітала всіх гостей свята й зазначила: «Елек Бенедек – відомий угорський письменник, котрий роками збирав народні казки та легенди. Він усвідомлював, що казки – це невичерпне джерело мудрості й історії, яке має зберегтися для наступних поколінь».
Днем раніше в закладі проходив конкурс казок та віршів. У ньому взяли участь багато дітей як шкільного, так і дошкільного віку. Саме на їхньому прикладі можна було побачити, які колосальні зусилля докладають педагоги для того, щоб підростаюче покоління не забувало про фольклор. Адже він дуже добре розвиває фантазію та допомагає більше дізнаватися про історичне минуле свого народу. Усі казки та вірші, які діти декламували на конкурсі, будуть записані на диск і програватимуться кожного разу, коли криниця наповнюватиметься водою.
«Я брала участь у відкритті багатьох таких «криниць», і нарешті наш вуз теж долучився до цієї традиції – у стінах Закарпатського угорського інституту ім. Ф.Ракоці ІІ також з’явиться «Криниця казок». Сюди наші студенти зможуть прийти й під шум води відпочити та послухати народні казки», – додала пані ректор.
Ендре Гіді подякував за велику честь, надану йому, і віру в успіх. «Я довго думав, як розпочати роботу та в якому руслі рухатися. Хоч творіння й зайняло багато часу та сил, я задоволений результатом. Криниця зроблена таким чином, що наповнюється кожні 3–4 хвилини, якраз поки триває казка», – розповів скульптор.
Кожен бачить у скульптурі те, що хоче, – міфічного птаха Турул або свого роду корабель. Головне, щоб цей образ слугував упорядкуванню думок та мислення.
Вікторія КОПИНЕЦЬ
Підпишись на наш телеграм канал де кожна новина виводиться відразу після публікації. Будь першим у курсі подій.
Підписатися