У Хусті відкрилася літня мовна школа
Працює в цьому році вона вже вдруге. Торік діяла на базі Хустського багатопрофільного ліцею №1 імені Івана Магули, а наразі – на базі Хустського ліцею №3.
Відкриття відбулося 19 серпня. Займаються у школі учні 8-11 класів із Хустської територіальної громади. Програма навчання та дозвілля насичена. Це – і квести, і майстер-класи, і зустрічі з цікавими людьми.
У основі проєкту поглиблення знань школярів із української та англійської мов. Серед цікавинок – усі підопічні отримають сертифікати-засвідчення і оцінки, які буде виставлено у класний журнал вчителями-предметниками після початку навчального року.
«Мовна літня школа – торік проводилася вперше. Зараз уже маємо певні напрацювання і об’єднали вивчення не тільки української, але й іноземної мови. Заняття проходять у розважальному форматі і вони тривають по 30 хвилин, – розповіла «Карпатському об’єктиву» вчителька української мови Лариса Юрик. – У нас мінімум теорії і багато мовленнєвої практики. Наприклад, один урок працюємо конкретно з наголосами і учні діляться думками про те, які в виникають асоціації в кожного, пов’язані з цим словом. Загалом щодня у програмі щось нове».
«У таборі займається 120 учнів і з ними працює 18 філологів, – наголосила завучка ліцею №3 Валентина Рішко. – Щодня проводиться по 2 заняття з англійської і по 2 – з української. До роботи залучено кращих фахівців нашої громади. Що стосується учнів, то пройшовши попередню реєстрацію, учасником міг стати кожен бажаючий. Участь є добровільною. Загалом традиція літніх мовних шкіл у нашому краї не є новою, та й у нашій учбовій установі, зокрема, у попередні роки проводилися англомовні табори для дітей».
«У мовній школі займаються учні не тільки з Хуста, але й із різних навчальних закладів громади, – наголосила вчителька англійської мови Наталія Бучок. – Кожен має можливість покращити рівень володіння іноземною мовою. Піднімаємо різні теми і при цьому, аби було цікавіше, долучаємо конкретних людей. Скажімо, вивчаючи театр, ми запросили на зустріч із вихованцями директорку Закарпатського обласного театру драми і комедії Олесю Чепелюк. Учні мали можливість із нею поспілкуватися, задати питання, які їх хвилюють. У такій формі інформація засвоюється краще, ніж під час просто тематичного заняття».
Як навчальними, так і розважальними активностями учасники мовної школи задоволені.
«Приємно, що є така нагода краще засвоїти мови. Маємо цікаві уроки і усілякі розваги, наприклад, проводиться гра «Що? Де? Коли?» Знайшла нових подруг, які навчаються в інших школах», – зазначила Аліна, учениця Хустської ЗОШ №4.
«Враження про мовну школу дуже хороші. Нас об’єднують у команди, дають різні завдання, пояснюють теми. Атмосфера дружня, робоча. Цікавіше, ніж просто на уроках», – запевнила Альбіна, вихованка Хустського ліцею №3.
Хоч заняття у мовній школі триватимуть недовго і невдовзі вже стартує власне навчальний рік, але її учасники стверджують, що з перших днів сповнені яскравими і незабутніми враженнями, а в май бут ньому до подібного проєкту готові охоче долучитися знову.
Марина АЛДОН
Підпишись на наш телеграм канал де кожна новина виводиться відразу після публікації. Будь першим у курсі подій.
Підписатися