Карпатський біосферний заповідник відвідала науковиця із Національного транспортного університету
Завершився візит доктора технічних наук, завідувачки кафедри екології та технологій захисту навколишнього середовища Національного транспортного університету (далі-НТУ) Вікторії Олександрівни Хрутьби, та команди до Карпатського біосфіерного заповідника в рамках багаторічної співпраці між науковими установами для виконання завдань міжнародного проекту Transformational Learning Network for Resilience – Enabling Ukrainian higher education to ensure a sustainable and robust reconstruction of (post-war) Ukraine (Трансформаційна навчальна мережа для забезпечення стійкості та надійної реконструкції (післявоєнної) України TransLearnN, NA DAAD:2023-1-DE01-K220-HED, програми фінансування «Erasmus+KA220-HED-Партнерства у сфері вищої освіти».
Метою візиту партнерів стало налагодження комунікації та розширення партнерства, навчання та обміну досвідом, зокрема і щодо написання проектів, та використання цих можливостей для вирішення багатьох проблемних питань в рамках втілення заходів спільного проекту «Трансформаційна навчальна мережа» програми Еразмус.
Представлений проект, зокрема, передбачає формування комунікаційної мережі для об’єднання різних зацікавлених сторін для співпраці та спільного напрацювання рішень, які дозволять подолати ідентифіковані проблеми, а також надати відповіді вищим навчальним закладам щодо потреб в підготовці кваліфікованих спеціалістів для фахового повоєнного відновлення України в різних сферах.
Візит розпочався із зустрічі партнерів з директором Карпатського біосферного заповідника Миколою Рибаком, який чітко окреслив вплив війни на діяльність Карпатського біосферного заповідника та можливі шляхи вирішення проблемних питань.
Партнери НТУ успішно презентували можливості створення передумов для сталого розвитку університетів, сталого розвитку громад а також розвиток біосферних резерватів на основі принципу співпраці між універсмтетами, громадами та природоохоронними установами, для підготовки кваліфікованих фахівців та використання можливостей міжнародних проектів для досягнення поставлених цілей в Рахівській, Ясінянській, Великобичківській та Углянській громаді.
В процесі спілкування було досягнуто розуміння, щодо спільної мети та можливих способів її досягнення, а також чітко сформульовано бажання всіх сторін співпрацювати в цьому напрямку.
Обговорено можливості для налагодження комунікації та розширення партнерства, навчання та обміну досвідом, зокрема і щодо написання проектів, та використання цих можливостей для вирішення багатьох проблемних питань.
Досягнуто згоди про те, що всі зацікавлені громади в зоні діяльності КБЗ можуть брати участь в навчаннях і використовувати можливості проекту для власного розвитку і отримання досвіду щодо співпраці в рамках міжнародних проектів.
Домовились, що контактною особою в процесі реалізації проєкту для представників громад які розташовані в межах території сталого розвитку Карпатського біосферного резервату (Рахівська, Богданська, Великобичківська, Ясінянська, Углянська, Нересницька та Хустська) буде начальниця відділу наукових основ сталого розвитку та підготовки і реалізації грантових проєктів Йонаш І.Д.
Дана зустріч була тільки ознайомчою, але вже дала можливість краще зрозуміти специфіку і проблеми різноманітних громад, а отже і допоможе сформувати напрямки роботи так, щоб допомогти краще вирішувати поточні проблеми і налагодити ефективну комунікацію на всіх рівнях.
Про це інформує Карпатський біосферний заповідник.
Підпишись на наш телеграм канал де кожна новина виводиться відразу після публікації. Будь першим у курсі подій.
Підписатися