![159819](https://life.ko.net.ua/wp-content/uploads/2024/03/img-8552-1536x1152.jpeg)
В Ужгороді відбулася «Хода жінок у різному взутті»
«Скажи насильству – ні!» – під таким гаслом в обласному центрі Закарпаття відбулася низка заходів жінок за гендерну рівність. Організатором виступила NGO Nehemiah Ukraine за підтримки департаментів соціального захисту населення Закарпатської ОВА та соціальної політики Ужгородської міської ради.
![](https://life.ko.net.ua/wp-content/uploads/2024/03/img-8552-1024x768.jpeg)
Кілька десятків жінок у різному взутті зібралися на площі Поштовій, як символ об’єднання проти глобальної нерівності, з якою жінки стикаються у повсякденному житті.
![](https://life.ko.net.ua/wp-content/uploads/2024/03/img-8560-1024x768.jpeg)
– Сьогодні у нас заплановано два заходи. Перший – «Хода жінок у різному взутті». Хода є символом гендерної рівності жінок і чоловіків. Тобто показує, що взуття наче одне, але колір вказує на різницю. Хочемо це підкреслити у мирній, позитивній атмосфері. Наша хода буде проходити через центр міста, оскільки маємо кілька гасел, які мають бути озвучені. Люди, які будуть проходити біля нас почують і замисляться, що можливо варто відходити від шаблонів, що 8 березня – це не тільки про квіти. Сьогодні потрібно загадувати про права жінок. І варто налаштовуватися на те, що жінки можуть отримувати квіти й без приводу, – розповіла Людмила Кохана, представниця ГО «Неємія».
![](https://life.ko.net.ua/wp-content/uploads/2024/03/img-8546-1024x768.jpeg)
Завершилася хода у сквері ім. Героїв Майдану, де відбулося відкриття «Червоної лавки» – це ініціатива, яку розпочали 2014 року в Італії. Червоний колір символізує, як пристрасть може непомітно перейти в насильство. На лавці розміщена табличка з контактами, за якими надають допомогу і куди може звернутись постраждала особа у випадку насильства. Подібні лавки встановлені по всьому світу, в Україні це Вінниця, Чернівці, Одеса, Луцьк.
Мета заходу – привернути увагу до теми насильства над жінками, щоб жінки, які страждають від насильства, могли дізнатися, куди їм звернутися по допомогу в разі необхідності, а також привернути увагу суспільства до цієї проблеми. Тож присутність «Червоної лавки» у громадському місці має на меті підвищити обізнаність про домашнє насильство та надати можливість залишатися помітною для цієї важливої проблеми.
Христина БІКЛЯН
Відео – Дмитро МИСЬ
![](https://life.ko.net.ua/wp-content/uploads/2024/03/img-8570-1024x768.jpg)
![](https://life.ko.net.ua/wp-content/uploads/2024/03/img-8566-1024x768.jpeg)
![](https://life.ko.net.ua/wp-content/uploads/2024/03/img-8562-1024x768.jpeg)
![](https://life.ko.net.ua/wp-content/uploads/2024/03/img-8557-1024x768.jpeg)
![](https://life.ko.net.ua/wp-content/uploads/2024/03/img-8554-1024x768.jpeg)
![](https://life.ko.net.ua/wp-content/uploads/2024/03/img-8548-1024x768.jpeg)
![telega](/images/train.jpg)
Підпишись на наш телеграм канал де кожна новина виводиться відразу після публікації. Будь першим у курсі подій.
Підписатися