![156061](https://life.ko.net.ua/wp-content/uploads/2023/11/image8-3.jpeg)
У Берегові стартував п’ятий етап курсу навчання «Магія музики»
У місті Берегово стартував п’ятий етап курсу навчання «Магія музики» (Zenevarázslat), який реалізовує Благодійний фонд «Геніус» у рамках Національної програми з підтримки талантів. Перші прослуховування молодих музикантів відбулися 29 листопада в Закарпатському угорському інституті ім.Ференца Ракоці ІІ. Мета проєкту – підтримка вихованців закарпатських музичних шкіл, розвиток їхніх талантів, популяризація світу класичної музики серед молоді.
![](https://life.ko.net.ua/wp-content/uploads/2023/11/image8-3.jpeg)
Унікальна програма навчання музичних талантів «Музична магія» під керівництвом Андреї Варнадь (Андрея Варнадь – піаністка, лауреат премії ім.Ференца Ліста з Будапешта. – прим.автора). Програма є успіхом в мистецькій освіті Закарпаття.
Подати заявку змогли всі молоді люди віком від 8 до 16 років, які навчаються гри на фортепіано не менше одного року. Цьогоріч на навчання подали заявки 27 юних талантів піаніно та 13 викладачів музики.
![](https://life.ko.net.ua/wp-content/uploads/2023/11/image0-4.jpeg)
![](https://life.ko.net.ua/wp-content/uploads/2023/11/image1-3.jpeg)
![](https://life.ko.net.ua/wp-content/uploads/2023/11/image2-3.jpeg)
Структура програми наступна: попередній відбір, 30-годинний тренінг і фінальний концерт, на якому вручаються сертифікати про проходження навчання.
Під час занять піаністка приділяє велику увагу розвитку музичного розуміння, відчуттю та розумінню емоційного змісту фортепіанної п’єси, ознайомлюючи з історією творів, а також допомагає подолати сценічний страх.
![](https://life.ko.net.ua/wp-content/uploads/2023/11/image3-3.jpeg)
Директорка БФ «Геніус» Наталія Вароді у своєму виступі привітала учасників концерту і зауважила: «Намагаємося підтримувати талановиту молодь, забезпечувати умови, методи та навчання для їхнього розвитку. Музика має таку потужну силу, яка здатна змінити багато чого. Важливо, щоб діти відчували, що ми їх підтримуємо, є надія на майбутнє, і навіть після завершення війни на Закарпатті буде життя, розвиток обдарованої молоді».
Професійний наставник навчання угорська піаністка Андрея Варнадь додала, що дуже щаслива вкотре відвідати наш край: «Я рада, що можу приїжджати до вас, дуже сподіваюся, що це все триватиме ще протягом багатьох років. Музична освіта на високому рівні. Ми разом розробляємо навчальну програму, разом намагаємося формувати твори, музично розвиватися».
![](https://life.ko.net.ua/wp-content/uploads/2023/11/image4-3.jpeg)
![](https://life.ko.net.ua/wp-content/uploads/2023/11/image5-4.jpeg)
![](https://life.ko.net.ua/wp-content/uploads/2023/11/image6-4.jpeg)
![](https://life.ko.net.ua/wp-content/uploads/2023/11/image7-4.jpeg)
Кожен студент працюватиме з митцем та його вчителем музики над виконанням музичного твору, який вони виконають для публіки. У менторській програмі беруть участь 10 педагогів, які також отримають сертифікат наприкінці навчання.
Завершиться навчання 22 грудня 2023 року концертом «Адвентова музична магія на крилах душі» в ЗУІ, де 22 студенти-митці можуть представити свої знання, набуті під час навчання.
Серед інших захід відвідали консул Генерального консульства Угорщини в Ужгороді Аттіла Ковач, старший консул Берегівського консульства Угорщини Іштван Бучко, ректор ЗУІ Іштван Черничко та президентка ЗУІ Ілдика Орос.
Наталія ВАРОДІ, фото автора
![telega](/images/train.jpg)
Підпишись на наш телеграм канал де кожна новина виводиться відразу після публікації. Будь першим у курсі подій.
Підписатися