155953
14:09 29.112023

Закриття транскордонного туристичного проєкту ViaTisa

Життя 769

Закриття транскордонного туристичного проєкту ViaTisa, який реалізувався в межах грантової програми транскордонного співробітництва Європейського інструменту сусідства Угорщина – Словаччина – Румунія – Україна (HUSKROUA), відбулося 25 листопада в селі Яноші перед початком загальних зборів Закарпатської угорської туристичної ради.

Керівник Консульства Угорщини в Берегові Іштван Дєбнар під час виступу повідомив, що проєкт ViaTisa стартував 1 вересня 2021 року і був реалізований Закарпатською угорською туристичною радою в регіональному партнерстві з угорським територіальним об’єднанням міста Фегердьормот. Мета ініціативи полягала в створенні транскордонних зон концентрації туристичних потоків за участю двох сусідніх регіонів, що сприяє збереженню місцевої культури та історичної спадщини. Проєкт передбачав також започаткування в соціальних мережах нових вебсайтів і платформ, присвячених туристичним пам’яткам та напрямкам, для покращення інформування. Крім того, вдалося успішно реалізувати низку тренінгів.

Голова Закарпатської угорської туристичної ради Анедраш Мештер наголосив, що в рамках проєкту в центрі Берегова біля католицького костелу створили туристично-інформаційний центр, де також можна придбати місцеві продукти. Були розроблені матеріали курсу навчання, доступні в інтернеті, такі як: управління атракціями та послугами, розвиток місцевих продуктів, маркетинг у соціальних мережах, екскурсознавство. Також були організовані туристичні конференції та семінари, опубліковані видання, важливі з точки зору туризму. Усі матеріали є на сайті www.viatisa.com угорською, українською та англійською мовами.

Заступниця голови Закарпатської угорської туристичної ради Шарлота Чізмар виступила з презентацією «Роль закарпатської угорської громади в розвитку туризму на Закарпатті» й розповіла про витоки та розвиток закарпатського сільського зеленого туризму і різних напрямів галузі.

Відтак заступник голови Закарпатської угорської туристичної ради, очільник Спілки закарпатських угорських багатодітних сімей, доцент кафедри географії і туризму Закарпатського угорського інституту ім. Ференца Ракоці ІІ Йосип Торпої ознайомив присутніх з діяльністю Закарпатської угорської туристичної ради.

На заході розповіли також про музеї-садиби, створені в рамках проєкту «Збереження будівельної та інтелектуальної спадщини Верхньотисянського регіону», реалізованого в межах проєкту ViaTisa. Презентацію провели фахівці, які керують цими об’єктами. Мужієвський музей-садибу представила очільниця місцевого осередку ТУКЗ-КМКС Еріка Якаб, Шаланківський – краєзнавиця, доцентка кафедри філології Закарпатського угорського інституту ім. Ференца Ракоці ІІ Маргіта Кейс, Вишківський – голова Вишківської спілки представників сільського зеленого туризму Іда Етвеш. Крім того, вони ознайомили присутніх з планами своєї роботи.

dózsa

telega
Підписуйся на наш телеграм канал!

Підпишись на наш телеграм канал де кожна новина виводиться відразу після публікації. Будь першим у курсі подій.

Підписатися
Слідкуйте за нами у соцмережах
Новини
Відбулося відкриття Центру розвитку дітей, молоді та вчителів Генерація UA в УжНУ
17:02
На Свалявщині у річці знайшли тіло 68-річної жінки
16:27
На Рахівщині корова на полонині нанесла травму жінці
15:34
На кордоні з Угорщиною митники запобігли ввезенню в Україну «псевдогуманітарки» на 700 тисяч гривень
15:13
На Закарпатті у ДТП травмовано малолітнього хлопця, який рухався на електросамокаті
14:11
Випускникам Фахового коледжу Закарпатського угорського інституту ім. Ференца Ракоці ІІ вручили дипломи
12:55
Діти прикордонників долучилися до участі у «Таборі КіМ 2024»
12:11
Закарпатські митники виявили шахраїв-експортерів, які намагалися вивезти з України понад 100 тонн сільгосппродукції до ЄС
11:32
Як закарпатцям уберегти себе від зневоднення
10:19
В Ужгородській міській раді рідним загиблих Героїв вручили високі державні нагороди
09:40
Всі новини