У Берегові представили цифрову розвиваючу гру для дошкільнят
У Закарпатському угорському інституті ім. Ференца Ракоці ІІ вихователям дитячих садочків, студентам і всім зацікавленим розробник з Угорщини Шандор Конкой представив цифрову розвиваючу гру для дошкільнят. Це настінний пристрій з 22-дюймовим сенсорним екраном, який можна використовувати для розвитку навичок дошкільнят, а також як ігрову систему оцінювання шкільної зрілості.
Президентка Закарпатського угорського інституту, голова Закарпатського угорськомовного педагогічного товариства Ільдико Орос розповіла про досвід впровадження інноваційних засобів розвитку в мережі приватних дитячих садочків ім. Каталін Франгепан. Це і вивчення народних ігор, музики та танців, яким навчають педагоги Дитячої школи мистецтв і творчості угорського народу «Туліпан танода». А також вивчення мов у ігровій формі. Англійську, до прикладу, діти опановують, граючи разом із Мері Попінс, а українську – із Соломійкою. Ільдико Орос підкреслила, що вивчення мов важливе у ранньому віці, оскільки звукова база дітей формується до десяти років. Усі ці засоби може доповнити і згадана вище розробка, яка доводить, що цифрові пристрої та сенсорні екрани можуть бути корисними і допомогти малечі підготуватися до школи.
Розробник Шандор Конкой повідомив, що це настінний пристрій із 22-дюймовим сенсорним екраном, який не вимагає від вихователів особливих знань у галузі інформаційних технологій. Окрім розвитку, гра дозволяє виміряти рівень 16 форм навичок. 2234 завдання, замасковані під прогресивно складніші ігри, дошкільнята виконують із великим задоволенням, одночасно розвиваючи навички, які стануть їм необхідними у школі. Розробники рекомендують проводити 15 хвилин гри на день для кожної дитини. Кожен ходить зі своїм власним цифровим ключем, і система дозволяє переходити на вищий рівень лише в тому випадку, якщо дитина вже опанувала і відпрацювала навички, необхідні для виконання попередніх завдань. Пристрій, підключений до онлайн-системи, надсилає звіт електронною поштою вихователям дитячого садка, показуючи точні дані, на якому етапі розвитку знаходиться кожна дитина, а також порівнює результати з результатами, які є зараз в інших дитячих садочках і в яких також встановлений пристрій. Крім того, програмне забезпечення постійно оновлюється через інтернет.
Досвід використання пристрою в Угорщині показав гарні результати. Водночас його встановлення коштує недешево – один мільйон форинтів. Крім того, щомісяця за використання слід платити по 1500 форинтів. Берегівський опорний дитячий садок ім. Каталін Франгепан завдяки Адміністрації прем’єр-міністра Угорщини отримав пристрій безкоштовно, оплачені й кошти за його використання на наступні п’ять років.
dózsa/Kárpátalja hetilap
Підпишись на наш телеграм канал де кожна новина виводиться відразу після публікації. Будь першим у курсі подій.
Підписатися