15237
18:07 14.092016

В Ужгороді зареєстровано 2 випадки менінгококової інфекції у школярів

Життя 3723

В Ужгороді зареєстровано 2 випадки менінгококової інфекції у школярів 6 та 7  класів та 1 випадок з підозрою на гострий бактерійний менінгіт в учня 8 класу.

nocanvas_e-koli-sx7s_

Як наголосив начальник відділу охорони здоров’я Ужгородської міської ради Василь Решетар, про емідемію не йдеться. Було своєчасно організовано проведення епідрозстеження вогнищ менінгіту як за місцем проживання, так і за місцем навчання хворих. Загрози життю госпіталізованих немає.

У навчальному закладі введено комплекс протиепідемічних та дезінфекційних заходів, у т.ч. обмежувальні заходи.

Під «обмежувальними заходами» слід розуміти не повну ізоляцію контактних учнів класу від оточуючих, а обмеження їх від тісного спілкування з друзями, знайомими;  медичний нагляд у межах карантинного періоду, який становить 10 днів. Для розірвання механізму передачі збудника інфекції запроваджено комплекс протиепідемічних та дезінфекційних заходів, які передбачають: вологе прибирання приміщення класу з використанням дезінфекційних засобів, багаторазове провітрювання, опромінювання приміщення УФ та бактерицидною лампами.

В епідемічному осередку виявлені особи, які спілкувалися з хворим протягом останніх 10 днів, 8-9 вересня працівники мікробіологічної лабораторії Ужгородської міськрайонної філії ДУ «Закарпатський обласний  лабораторний центр МОЗ України» бактеріологічно обстежили їх на менінгокок. За лабораторними дослідженнями 76 контактних осіб тільки в одної дитини виявлено позитивний результат. 9 вересня цю дитину госпіталізували в обласну клінічну інфекційну лікарню.

У зв’язку з виявленням другого випадку менінгококової інфекції в учениці 7 класу,  введено комплекс обмежувальних заходів серед учнів цього класу, обстежено бактеріологічно 40 контактних осіб, лабораторні дослідження тривають. Аналогічний комплекс протиепідемічних та дезінфекційних заходів проведено і серед контактних учнів та вчителів іншої школи через підозру на менінгіт; бактеріологічно обстежено на менінгокок 39 контактних осіб – лабораторні дослідження також тривають.

Відповідно до наказу відділу охорони здоров’я міської ради від 08.09.2016р. проводяться огляди контактних осіб зі щоденним вимірюванням температури тіла, роз’яснювальна робота з учнями, їх батьками та працівниками навчальних закладів.

Довідково.

 Менінгококова інфекція – це гостре інфекційне захворювання бактеріальної природи, яке викликає менінгокок, передається тільки повітряно-крапельним шляхом, характеризується різними клінічними проявами від назофарингіту, гнійного менінгіту до сепсису. Джерелом інфекції є хвора на менінгококову інфекції людина та здорові бактеріоносії менінгококу. Хворі з явними клінічними проявами захворювання (менінгіт, менінгококцемія) заразні лише у період перебування збудника менінгококу на слизовій носоглотки, а саме в перші дні початку захворювання. Це спостерігається лише у 18% хворих.

Механізм передачі інфекції лише повітряно-крапельний при тісному контакті з хворим або бактеріоносієм менінгококу. Виділенню збудника сприяють кашель, чхання, нежить. Менінгокок дуже нестійкий в навколишньому середовищі, швидко гине при висиханні, під дією дезінфікуючих розчинів, пряме сонячне світло вбиває збудник протягом 2-8 годин, під дією ультрафіолетового випромінювання гине майже миттєво.

Хворіють на менінгококову інфекцію люди різного віку, найчастіше діти до 10 років.

Інкубаційний період  від 2 до 10 днів, у середньому він складає 3-4 дні.

Клініка.  Розрізняють локалізовані та генералізовані форми менінгококової інфекції. До локалізованих форм відноситься менінгококовий назофарингіт, до генералізованих – менінгококцемія (сепсис), менінгіт, менінгоенцефаліт.

З клінічних форм найчастіше зустрічається  менінгококовий назофарингіт.  Початок гострий. Хворі скаржаться на головний біль, закладеність носа, нежить. Температура тіла може залишатися нормальною, але здебільшого підвищується до 38°С і вище. Гарячка триває лише 1-3 дні.

Менінгококцемія  розпочинається гостро з ознобу, гарячки, підвищення температури тіла до 39-41°С, у частини хворих передує назофарингіт. Спостерігається виражена інтоксикація – головний біль, ломота в м’язах та суглобах, блювота. Вже через 12-48 годин від початку хвороби з’являється характерна кров’яниста висипка у вигляд зірочок, яка локалізується на тулубі, кінцівках, сідницях та обличчі.

При появі подібних ознак захворювання потрібно негайно звернутися до лікаря. У жодному разі не вдаватися до самолікування. Своєчасне звернення за медичною допомогою та діагностика дозволяють врятувати хворому життя.

Профілактика.

Профілактика менінгококової інфекції полягає в дотриманні елементарних вимог особистої гігієни, що забороняють, приміром, користуватися чужою помадою, зубною щіткою тощо. Слід також зменшити перебування у погано провітрюваних приміщеннях з великим скупченням людей, особливо, де є хворі з явищами ГРВІ. Потрібно вести здоровий спосіб життя, особливо у зимово-весняний період перебувати на свіжому повітрі не менше 2-3 годин та вживати у достатній кількості калорійну та вітамінізовану їжу. Необхідно користуватися індивідуальним посудом, серед молодіобмежити тісне спілкування.

 

telega
Підписуйся на наш телеграм канал!

Підпишись на наш телеграм канал де кожна новина виводиться відразу після публікації. Будь першим у курсі подій.

Підписатися
Слідкуйте за нами у соцмережах