На Берегівщині відбувся табір Молодіжної громадської організації Закарпатської реформатської церкви
Із 31 липня до 5 серпня на базі Великоберезького реформатського ліцею проводився табір Молодіжної громадської організації реформатської церкви «КРІС». Про організаційні моменти, заходи та роботу з євангелізації молоді ми розпитали в його голови, пастора парафії села Форнош Аттіли Борто.
Напередодні відкриття табору з представниками оргкомітету ми прибули до ліцею і ввечері зібралися на богослужіння та спільну молитву. Після цього ще раз обговорили деталі наступного тижня й підготували місце для прийому молоді. Наступного дня, у понеділок уранці, приїхали понад 80 учасників табору віком від 15 до 22 років і поселились у своїх кімнатах.
– Яким був щоденний розпорядок?
– З 10-ї години проводилися лекції, потім групові дискусії, під час яких ми обговорювали порушені на них теми. Після цього був обід, після якого молодь мала дозвілля – спортивні ігри, майстер-класи тощо. Кожного вечора проводилася євангелізація, спільна молитва, прославляння Всевишнього, співи.
Тема лекції першого дня, яку представив теолог Ласло Пал-молодший, – створення. Головним посланням було не лише створення світу, а й те, що Бог створив людину з певною метою, у нього був і є план щодо людства. Оскільки молодь приїхала з різних куточків області, перший день присвятили знайомству. Потім протягом вечора євангелізацію провела Агнеш Кардош, пасторка реформатської парафії сіл Неветленфолу та Ботар.
У вівторок темою було падіння. З лекцією виступив Янош Марґітич, пастор Берегівської реформатської парафії. Гріхопадіння було представлене як глухий кут, куди людина потрапила без Бога. Ми також обговорили цю тему під час дискусій у малих групах, а в другій половині дня молодь мала можливість узяти участь у спортивних іграх. Відбулися змагання з футболу, баскетболу, волейболу та настільного тенісу. Крім того, учасники табору підготували різноманітні презентації, з якими виступили ввечері після євангелізації. Її провів Саболч Надь, пастор реформатської церкви села Гут.
З лекцією на тему навернення в середу виступив пастор Мукачівської реформатської парафії Даніель Ґулачі, після чого відбулося групове обговорення. У другій половині дня учасники табору могли поплавати в басейні та взяти участь у майстер-класі з народного танцю. До нас також завітала Мелінда Тігор, котра організувала ігри для знайомства. Вона привезла з собою двох своїх собак-терапевтів, з якими представила виконання різних завдань. Тож учасники табору мали можливість ближче познайомитися з чотирилапими. Вечірню євангелізаційну службу провів декан Берегівської єпархії Ласло Товт.
У четвер темою було перепланування, життя у вірі, про що говорив Золтан Лашкоті, пастор реформатської парафії села Дюла. Після обговорення в групах знову відбувся танцювальний майстер-клас, були й інші види дозвілля. Темою вечірньої євангелізації стало віддане життя. З лекцією на цю тему виступив Антал Балаж, пастор реформатської церкви села Яноші. Цього дня ми також провели молитовний вечір. Молодь заслухала зворушливі біблійні історії, мала можливість трохи притихнути та подумати про власне життя. За словами присутніх, цей молитовний захід мав на них дуже серйозний вплив, дехто вирішив і надалі продовжити свій шлях з Господом Ісусом.
Темою презентації в п’ятницю було вічне життя, тобто прихід у Царство Боже. Лекцію пастора Ужгородської парафії Тібора Симковича також обговорили під час групових дискусій. У другій половині дня в нас була особлива програма під назвою «Скажи священнику!». Учасники табору могли вкинути папірці із запитаннями у заздалегідь приготовану скриньку. Відтак четверо пасторів відповідали на них.
На вечірній євангелізації ми продовжили тему вічного життя. Я розвинув її через історію про блудного сина. Після цього ми розпалили багаття, біля якого учасники табору співали та спілкувалися з пасторами.
Крім того, протягом тижня ми ознайомили молодь з можливостями подальшого навчання. Зокрема розповіли про спеціальності, які пропонує Закарпатський угорський інститут ім. Ференца Ракоці ІІ, та про роботу Молодіжної громадської організації реформатської церкви «КРІС».
– Як вдалося налагодити контакт з молоддю?
– Кожного вечора перед євангелізацією відбувалися свідчення, під час яких представники нашої організації розповідали, як Бог прийшов у їхнє життя. Крім того, щодня ми разом з молодими людьми молилися. Звертали їхню увагу на те, що вони мають можливість відвідати духовні консультації. Відповідали на запитання, які, ймовірно, учасники табору не поставили б перед більшою аудиторією, але ми могли поговорити з ними віч-на-віч і дати їм настанови.
Розповіли, як зробити перший крок, якщо вони вирішили, що хочуть продовжувати життя з Христом. Було кілька учасників, які колись уже ставали на шлях віри, але вона чомусь ослабла. Тож для них було дуже важливо почути ці лекції та євангелізації, які мали на них конструктивний вплив і знову зміцнили їхню віру.
– Якими були враження від роботи табору?
– Дуже багато учасників відчули потребу скористатися наданими можливостями, і кілька з них розповіли, що цього тижня зміцнилися у вірі й отримали відповіді на свої запитання. Крім того, багато хто під час духовних консультацій зазначив, що залишиться вірним Господу. З ними ми серйозніше поговорили про перші важливі кроки, тобто про те, що їм слід зробити, аби залишитися на тому шляху, який вони обрали. Це були дуже довгі розмови, але саме під час цих особистих зустрічей ми відчули, що варто продовжувати працювати для зміцнення та пробудження молоді в її вірі.
У суботу після сніданку відбулася заключна молитва, після якої було прощання. Ми звернули увагу молодих людей на те, що хочемо організовувати для них подібні зустрічі і в майбутньому, тож закликали стежити за сайтом «КРІС», щоб скористатися цими можливостями. Ось так минув наш тиждень. Він був дуже змістовним, але найголовніше – ми відчули, що Бог надав можливість для пробудження серед молоді. Дуже важливо, щоб ми молилися за них і підтримували їх у наших церквах.
Пейтер Данкаї/Dankai Péter/Kárpátalja hetilap
Підпишись на наш телеграм канал де кожна новина виводиться відразу після публікації. Будь першим у курсі подій.
Підписатися