149693
12:50 11.072023

У Вишкові провели табір з рукоділля для дорослих

Життя 2033

3‒7 липня в селищі Вишково працював табір з рукоділля для дорослих, уже втретє організований закарпатською філією Мережі будинків народних традицій. Він став частиною навчань вихідного дня, які стартували в краї навесні й завершаться осіннім циклом тренінгів. Мета програми для дорослих – надати можливість майстриням, котрі працюють з дітьми на Закарпатті, ознайомитися та навчитися техніки рукоділля з природними матеріалами.

Референтка Мережі будинків народних традицій Жужанна Вереш каже, що підвищення кваліфікації майстринь з рукоділля необхідне, оскільки зростає попит на такі заняття в навчальних закладах. «На Закарпатті ми вже втретє проводимо курс із рукоділля для дорослих. На нашу думку, це дуже важливо, адже викладання народних музики й танцю має в краї давні традиції, а підготовка народних майстрів ще потребує розвитку. Відрадно, що мапа проведення занять із рукоділля розширюється. Ми дуже хочемо, аби викладачі отримали високоякісну підготовку, саме в цьому й полягає мета Мережі будинків народних традицій», – зазначила пані Жужанна.

Протягом тижня учасниці табору брали участь у практичних заняттях, вивчали різні техніки валяння, різьби по дереву.

Беата Неймет, народна майстриня, інструкторка з валяння Мережі будинків народних традицій, побувала на Закарпатті вперше. За її словами, місцеві рукодільниці відкриті до нових знань. «Я була дуже рада запрошенню, адже ще ніколи не була тут, на Закарпатті. Компанія, яку я навчала валяння, дуже натхненна. Їм цікавий кожен секрет, і вони наполегливо працюють з фетром», – зазначила майстриня.

Представник Мережі будинків народних традицій Пал Добі навчав учасниць табору створювати різьблені ручні шумогенератори, креативні фігури тварин і транспортних засобів з природних матеріалів за допомогою винахідливих та цікавих прийомів.

Участь у заняттях узяли близько 20 майстринь з різних куточків краю.

Організаторка заходу, Ілона Кедебец-Ґержень, відповідаючи на наше запитання, розповіла: «Участь у тренінгу беруть майстрині з різних районів Закарпаття. Серед них учительки, виховательки, керівниці ігрових майданчиків. Попит на таке навчання є. Саме тому ми провели тренінг навесні й організуємо ще восени, щоб охопити якомога більше людей».

Серед учасниць навчання були й ті, хто регулярно долучається до семінарів, які проводить громадська організація «Мережа будинків народних традицій – Закарпаття». Зокрема Марта Товт, керівниця дитячого простору, власниця Художньої галереї ім. Імре Ревеса із Виноградова. За її словами, отримані знання можна застосувати не лише під час занять з дітьми, але й почерпнути ідеї для створення одягу. «Мені подобаються ці тренінги, адже моя робота є моїм хобі й мені важливо вдосконалювати свої знання, вивчати щось нове, наприклад, валяння. Я зможу втілювати здобуті навички у своїх подальших розробках».

У середині тижня учасниці табору за допомогою місцевої майстрині вивчили ази техніки виготовлення виробів із кукурудзяного листя, яка є традиційною у Вишкові. Крім того, за сприяння Вишківської спілки громадян сільського зеленого туризму та ансамблю «Вишківські фрічки» ознайомилися з місцевою гастрономією, народною музикою.

Завершилося навчання виставкою робіт, створених протягом тижня роботи табору.

Захід відбувся за сприяння Фонду ім. Шандора Чорі. Співорганізатором виступила ГО «За збереження культурної спадщини та народних традицій Закарпаття».

ev/Kárpátalja hetilap

telega
Підписуйся на наш телеграм канал!

Підпишись на наш телеграм канал де кожна новина виводиться відразу після публікації. Будь першим у курсі подій.

Підписатися
Слідкуйте за нами у соцмережах