Фаховий коледж Закарпатського угорського інституту ім. Ференца Ракоці ІІ провів День відкритих дверей
9 березня Фаховий коледж Закарпатського угорського інституту ім. Ференца Ракоці ІІ провів День відкритих дверей.
До навчального закладу цього дня завітало багато зацікавлених, їх в актовому залі привітала директорка Катерина Шовш, ознайомивши із детальною інформацією про роботу Фахового коледжу. Згадуючи про початок функціонування закладу, директорка розповіла, що він був заснований у 2014 році як вищий професійно-технічний навчальний заклад, який донині зазнав багато змін, переважно позитивних.
«Фаховий коледж, заснований Закарпатським угорським інститутом ім. Ференца Ракоці ІІ, – єдиний угорськомовний заклад у нашій області, де студенти можуть здобути не лише атестат про середню освіту, а й опанувати професію. Оскільки наш заклад не державний і утримується фондом, ми можемо обирати мову навчання, тобто з вересня 2023 року не мусимо переходити на викладання 60% предметів державною мовою. Таким чином, ті, хто вступить до нашого закладу, можуть продовжувати навчання рідною мовою, у нас і надалі гарантуватиметься угорськомовна освіта. Крім того, ті, хто не бажає вступати на певні спеціальності, але бажає закінчити навчання рідною мовою, можуть це зробити у нас, адже з вересня цього року ми відкриваємо старші класи середньої школи, де навчання буде вестися угорською мовою», – повідомила Катерина Шовш.
Як і в попередні роки, Фаховий коледж пропонує навчання за п’ятьма спеціальностями: вихователь, соціальна робота, фінанси та аудит, прикладна математика і туризм. Водночас директорка зазначила, що наразі про вступну кампанію ще не може повідомити нічого певного, адже в Україні ще не визначено порядок її проведення. Водночас вона закликала тих, хто має намір вступати, подавати заяви на декілька спеціальностей одночасно, щоб за результатами успішної здачі іспитів мати змогу обирати напрямок навчання.
Катерина Шовш підкреслила, що навчання в закладі, який утримується Угорщиною, безкоштовне, а студенти, залежно від результатів навчання, отримують стипендії. Навчання триває загалом чотири роки, перші два з яких — це здобуття середньої освіти, а наступні два – роки професійної підготовки. За словами директорки, є можливість проживання в гуртожитку навчального закладу.
Наразі у закладі навчаються студенти із 64 населених пунктів Закарпаття. «У нас діють різні гуртки, студенти мають можливість займатися спортом, адже за підтримки уряду Угорщини нам удалося провести капітальний ремонт будівлі, облаштувати бігову доріжку, у нас є спортивний зал, а також відкриті спортивні майданчики, що значно сприяє тому, що ми не лише навчаємо підростаюче покоління, але привчаємо його до здорового способу життя», – наголосила Катерина Шовш. Вона також зазначила, що 80% випускників навчального закладу продовжують навчання в берегівському угорському інституті, частина – на заочному відділенні, адже поруч із навчанням уже і працюють.
Відтак після виступу директорки, гості Дня відкритих дверей мали можливість безпосередньо ознайомитися із навчальним закладом, познайомитися із викладачами, а також поспілкуватися з колишніми випускниками Фахового коледжу. Крім того, була можливість долучитися до презентацій спеціальностей, взяти участь у нетрадиційному уроці фізкультури, в інтерактивній бесіді про факти та фейкові новини, у занятті з робототехніки та 3D-моделювання, а також ознайомитися із актуальними виставками.
lexi/Kárpátalja hetilap
Підпишись на наш телеграм канал де кожна новина виводиться відразу після публікації. Будь першим у курсі подій.
Підписатися