На Закарпатті запускають освітній канал з підготовки 11-класників, які складатимуть НМТ
У 2023 році вступники до закладів вищої освіти вдруге складатимуть національний мультипредметний тест (НМТ), який проводитимуть у комп’ютерному форматі. Це випробування міститиме три блоки завдань: з української мови, з математики та один предмет на вибір (історія України, біологія, хімія, фізика, іноземна (англійська, німецька, французька, іспанська за вибором) мова.
Цьогоріч всі без виключення, представники національних меншин, а також абітурієнти, які знаходяться за кордоном складатимуть тест виключно українською мовою без перекладу.
Аби допомогти абітурієнтам Закарпаття успішно скласти тест, в області запускають спеціальний освітній канал.
– Ми започаткували дві платформи на яких буде відбуватися процес підготовки до НМТ. Друга платформа буде для представників національних меншин, тобто для шкіл, де навчання проводиться угорською та словацькою. Є певні лексеми, а також терміни, які учням складно перекладати і зрозуміти. Тому вчителі будуть надавати там консультативні поради та роз’яснення, – розповідає Мар’яна Марусинець, директорка департаменту освіти і науки, молоді та спорту Закарпатської ОВА. – Усе для того, щоб учні могли без перепон вирішувати тести українською, тому що цьогоріч перекладу для жодного предмету не буде. Тож зважаючи на цю особливість, ми вводимо освітню платформу, щоб покращити ними розуміння української мови. Хочу зауважити, що освітній канал, який працював того року мав хороші показники. У нас було 249 учнів, які склали успішно тести та отримали 200 балів. Сам тест не є складним. Якщо систематично готуватися до уроків, плідно працювати, займатися на освітньому каналі, то можна досягти хороших результатів.
НМТ проходитиме в один день. Тестування триватиме 180 хвилин. Учасники зможуть самостійно розподіляти свій час на виконання завдань з різних предметів. Після завершення виконання всіх завдань НМТ кожен учасник отримає інформацію про кількість тестових балів за кожний блок.
Для конкурсного відбору будуть використовуватися результати виконання кожного блоку, переведені в шкалу 100–200 балів.
Реєстрація для участі в НМТ проходитиме у квітні. Цього року буде забезпечено безпаперову реєстрацію учасників. Передбачено проведення двох сесій НМТ: основної і додаткової. Основна проходитиме в червні, додаткова – в червні–липні. У додатковій сесії тестування візьмуть участь вступники, які з поважних причин не пройдуть тестування під час основної. НМТ відбуватиметься в обладнаних комп’ютерних аудиторіях.
– УжНУ разом із Закарпатською ОВА та Департаментом освіти і науки, молоді та спорту останні роки активізував роботу підвищення якості освіти краю. І це вже дає свої результати. Минулого року нам вдалося покращити результати НМТ у порівнянні з минулими роками. Освітній канал, який був започаткований минулого року дав свої результати. У заняттях брали участь сотні випускників шкіл. Вони приєднувалися із різних куточків Закарпаття і не тільки. Очевидно, це дало свій ефект. Минулоріч ми набрали на державне замовлення на 20% більше, ніж до війни.Усе тому, що зріс рівень знань вступників. Наразі залучаємо до цього каналу найкращих наших педагогів-предметників, – зазначив Ігор Король, проректор з науково-педагогічної роботи ДВНЗ «Ужгородський національний університет».
До прикладу, освітній канал з математики вестиме Ганна Сливка-Тилищак, доктор фіз.- мат. наук, професор кафедри УжНУ.
– Минулого року ми теж працювали на освітньому каналі онлайн. Розв’язували задачі, вели діалоги. Цьогоріч ми будемо працювати в такому ж форматі. До роботи приєднуються і мої колеги. Цього року хочемо ввести також тести. Тобто після певної теми, абітурієнт розв’язуватиме тест для самоперевірки. Результат знатиме тiльки він. Я хочу запросити на ці курси абсолютно усіх учнів, – наголосила Ганна Іванівна.
Платформи для освітніх каналів вже допрацьовують. Актуальні посилання абітурієнти зможуть знайти на сайті https://deponms.carpathia.gov.ua/, а також на сайті https://www.uzhnu.edu.ua/uk/.
Христина БІКЛЯН
Підпишись на наш телеграм канал де кожна новина виводиться відразу після публікації. Будь першим у курсі подій.
Підписатися