143360
11:00 27.022023

Українські греко-католики Будапешта молилися за Україну

Життя 6031

І підтримали благодійну акцію щодо перерахування 1 відсотка коштів від власних прибутків на потреби України.

Божественну літургію провели отці Дам’ян та Володимир.

Перший служить у храмі святого Михаїла на вул.Ваці, який орендують від римо-католиків, уже шостий рік. Сам він родом із Дрогобича, але направили його в Угорщину з Київської парафії, де відправляв обряди останні роки. Отець Володимир – уродженець Стрия, служив у Івано-Франківську. Прибув до Будапешта лише кілька тижнів тому замість о.Степана, котрий повернувся на Україну. Допомагає їм о.Михаїл із Закарпаття, який служив при єпископі Мілані Шашіку та на Перечинщині.

У зверненні до вірян о.Дам’ян просив їх підтримати благодійну акцію – акумулювати 1 відсоток коштів від своїх прибутків на потреби України.

«Ми й до цього часу допомагали вітчизні чим могли, – каже Карпатському об’єктиву викладач англійської мови Будапештського училища декоративно-прикладного мистетва, уродженка Сум, що вже тридцять років мешкає у столиці Угорщини, Лілія Гембік. – Тепер, безперечно, долучимося й до цієї акції».

У храмі величаво лунали слова: «Боже великий, єдиний, мою Україну храни!» А діточки недільної церковної школи продемонстрували невеличкий флеш-моб із виготовленими своїми руками паперовими дзвіночками, які водночас нагадували і про полеглих на Майдані героїв Небесної сотні, і про теперішніх бійців, що боронять незалежність України в жорстокій війні з російським агресором.

«Скажи людям, що люблю їх,

і за ними я тужу», –

звучало під склепінням собора.

Члени економічної ради парафії зачитали обіцянки вірян бути гідними представниками своєї держави.

«Одна з наших заповітних мрій – мати власний храм, – поділилася з нашим виданням одна із вірян. – Віримо, що з Божою поміччю так і буде».

Нагадаємо, що восени минулого року під час перебування в Будапешті Глави Укранської греко-католицької церкви Владики Святослава віце-прем’єр міністр Жолт Шем’єн наголосив, що Угорщина виділить вірянам УГКЦ столиці землі під будівництво церкви, своєї школи та дитсадка.

А цієї неділі відбулася урочиста літургія з нагоди річниці війни в Україні.

На молебні були присутні Тимчасовий повірений у справах України в Угорщині Іштван Балог, поранені бійці Нацполіції, які проходять реабілітацію в Будапешті.

«Ми тут уже кілька місяців, – говорить нашому виданню кремезний Тарас. – Нас шість вибухотехніків, усі підірвалися на ворожих мінах, довелося ампутувати одну з кінцівок. Серед нас представники різних регіонів. Я, приміром, зі Львова, Андрій – Херсона, є побратими із Дніпра, Закарпаття. Чекаємо на нові протези, які закуповує для нас угорська влада».

Отець Дем’ян провів коротку панахиду за полеглими бійцями, благословив присутніх.

«Сьогодні, на порозі Великого посту, – день взаємного прощення, – наголосив священик. – Отже, забудьте про образи та кривди, за традицією потисніть один одному руки».

Настоятель храму здійснив також чин причастя, а о. Михаїл провів сповідь.

Урочистості церемонії додав спів чоловічого квартету Novos.

«Наші вокалісти виступають в різних колективах – у Національній опері, філармонії тощо, а збираємося разом лише для участі в різних українських заходах, – каже Карпатському об’єктиву керівник гурту Бейла Дєрдь Шілло. – Свого часу я навчався у школі, де викладала нинішня голова культурного товариства українцв Угорщини Ярослава Хортяні. Так і підтримуємо зв’язки до цього часу».

Чоловіки блискуче виконали на українській мові дві символічні пісні «Через поле широкоє» та «Червона калина», а також Гімн України. Останній стоячи співала вся аудиторія.

Про агресію росії, злочини її солдат на окупованій території України, підтримку міжнародної спільноти нашої країни говорив Іштван Балог. Його підтримали також член української фундації Павло Молнар та голова тоариства української культури Ярослава Хортяні.

Перед присутніми виступили учасниці ансамблю “Соломія”. Оксана Габорій, дружина о.Дам’яна, натхненно продекламувала вірш про Україну, а їх донечка Анна Марія задушевно виконала пісню “Я – українка.” Сподобалися й номери інших дівчат.

По завершенні літургії всі зібралися біля собору на чаювання з тістечками, приготовленими жінками парафії, погомоніти, обмінятися останніми враженнями. Це вже стало доброю традицією в українських греко-католиків Будапешта.

Микола ГОРВАТ

telega
Підписуйся на наш телеграм канал!

Підпишись на наш телеграм канал де кожна новина виводиться відразу після публікації. Будь першим у курсі подій.

Підписатися
Слідкуйте за нами у соцмережах