У Рахові дітей знову вчили сортувати сміття заради майбутнього
Проживаючи у такій гарній місцевості як Рахівщина, де кругом гори, чисте повітря, завжди чутно шум річки, сміття часто псує мальовничу картину. На сьогодні ні в кого не викликає сумніву той факт, що правильний збір та розподілення сміття є важливим питанням не лише для екології, але й для економіки краю. Перероблення та повторне використання сировини економить колосальні ресурси та сприяє зменшенню кількості небезпечних токсичних відходів на звалищах.
Та на жаль сортування сміття мало хто підхопив, та використовує його! Тому у Рахові вирішили знову нагадати про таку важливу справу.
Бундзяк Вікторія, начальник відділу еколого-освітньої роботи Карпатського біосферного заповідника розповідає:
– Шлях сміття до контейнера лежить через нашу свідомість і відповідальність за майбутнє наших дітей і онуків. Здавалося б, це зрозуміла і проста істинна, але реалізувати її, як виявляється складно. Єдиний ефективний спосіб навчити людей сортувати сміття – почати виховувати цю звичку в дитячих садочках та школах.
Днями відбулось екологічне заняття “Сортуємо сміття заради майбутнього!”, яке підготувала та провела провідна фахівчиня еколого-освітнього центру “Центр Європи”. Захід відбувся на базі Костилівської сільської бібліотеки. Учасниками стали вихованці гуртка “Екологічне краєзнавство” Центру науково-технічної, дитячої та юнацької творчості Рахівської міської ради.
На занятті школярі:
–переглянули екологічний відеоролик “Сортуємо сміття”;
–відгадували кросворд;
–розгадували головоломки;
–проходили лабіринти та розшифровували прислів’я;
–слухали оповідання;
–навчалися сортувати відходи виконуючи різні завдання;
–мали практичне завдання.
Для гуртківців було підготовлене практичне завдання, в якому вони мали змогу застосовувати свої отриманні знання. Адже завдання було не з легких. Потрібно було очистити річку Тису та її береги від побутового сміття. Вихованці швидко, вміло і на відмінно справилися із поставленим перед ними завданням: прибрали все сміття і відсортували у відповідні міні-контейнери, залишивши чисту, дзеркальну річку, в якій плавали рибки, а не купа сміття.?
Сортування відходів вимагає певних зусиль і самосвідомості. Але ці зусилля варті того! Долучайтесь до ініціатив!
Олена Боднар
Підпишись на наш телеграм канал де кожна новина виводиться відразу після публікації. Будь першим у курсі подій.
Підписатися