В ГУ Держпродспоживслужби в Закарпатській області обговорили профілактику отруєння бджіл пестицидами
Сьогодні, 2 лютого, в ГУ Держпродспоживслужби в Закарпатській області відбулася нарада-семінар на тему «Профілактика отруєння бджіл під час проведення обробітків с/г культур пестицидами».
Участь в онлайн-зустрічі взяли пасічники, провідні агровиробники області, представники Закарпатської ОВА, інспектори ГУ Держпродспоживслужби в Закарпатській області.
Учасники доповідей озвучили вимоги до проведення обробітків сільськогосподарських культур пестицидами з метою профілактики отруєнь бджіл, порядок реєстрації ветеринарно-санітарних паспортів пасік, лабораторну діагностику отруєнь бджіл пестицидами.
Юлій Шимон – начальник управління безпечності харчових продуктів та ветеринарної медицини ГУ ДПСС в Закарпатській області, наголосив на необхідності проведення державної реєстрації бджолопасік. Окремо йшлося про алгоритм дій при отруєнні, відбору та дослідженні зразків при підозрі на отруєння, відшкодування завданих збитків у відповідності до наказу Міністерства розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України від 19.02.2021 №338 «Про деякі питання у сфері бджільництва». Даним наказом затверджений порядок видачі (реєстрації) ветеринарно-санітарних паспортів пасік.
Заступник директора департаменту агропромислового розвитку Закарпатської ОВА Віктор Тереля наголосив на важливості налагодження тісної співпраці пасічників із представниками органів місцевого самоврядування та з агровиробниками з метою запобігання виникненню випадків отруєння бджіл засобами захисту рослин
Спеціалісти відділу захисту рослин, фітосанітарної діагностики та прогнозування ГУ ДПСС в Закарпатській області висвітлили основні вимоги до порядку застосування засобів захисту рослин агровиробниками, порядок повідомлення про проведення таких обробітків, необхідність дотримання санітарних норм, та визначених регламентів. Особливу увагу було приділено необхідності дотримання вимог законодавства під час проведення заходів по захисту медоносних рослин, а також щодо наявності у працюючих з пестицидами посвідчень та допусків до роботи.
Завідуючий паразитологічним відділом Закарпатської регіональної лабораторії Держпродспоживслужби в Закарпатській області Кепенач Сергій розповів про порядок відбору зразків для дослідження при підозрі отруєння бджіл, напрямки роботи лабораторії, перелік необхідних досліджень при експорті живих бджіл.
За результатами обговорення було вирішено взяти до відома інформацію доповідачів, дотримуватися порядку дій при виникненні отруєнь бджіл, налагодити співпрацю між органами місцевого самоврядування, пасічниками та агровиробниками.
Про це повідомляє Головне управління Держпродспоживслужби в Закарпатській області.
Підпишись на наш телеграм канал де кожна новина виводиться відразу після публікації. Будь першим у курсі подій.
Підписатися