В Ужгороді відбувся міжнародний семінар архітекторів. ФОТО
У п’ятницю, 15 квітня, у малому залі Закарпатської ОДА, відбувся міжнародний семінар на тему: «Територіальне планування в сучасних умовах: важлива складова та поштовх для успішного економічного та соціального розвитку».
У заході взяли участь архітектори та проектанти міськвиконкомів та райдержадміністрацій Закарпатської області, викладачі інженерно-технічного факультету УжНУ, експерти із Словаччини та Угорщини, які залучені до територіального планування.
Організувала семінар громадська організація Агентство сприяння сталому розвитку Карпатського регіону «ФОРЗА» в партнерстві з організаціями з країн Вишеградської четвірки, Молдови та Грузії в рамках проекту «DETLUP: розвиток через територіальне планування» за сприянням управління містобудування та архітектури Закарпатської ОДА.
За словами головного архітектора Закарпатської області Миколи Пігуляка, мета семінару – це покращення знань та спроможностей архітекторів і проектантів, представників місцевих та регіональних органів влади, неурядових організацій у сфері територіального планування як основи для вдалого управління і сталого місцевого розвитку.
«Йдеться про те, щоб все-таки розібратися, що таке територіальне планування. Семінар організовується для того, аби відновити знання в архітекторів та проектантів, щодо державної системи територіального планування в Україні, а також продемонструвати, як це відбувається в інших країнах. Наші фахівці вчитимуться, а також обмінюватимуться досвідом із своїми європейськими колегами. На семінарі представлять кращі практики територіального планування у Словаччині та Угорщині. Особисто я, детальніше розповім про процес територіального планування в Україні: як це відбувається та що слід покращити. Архітектори зможуть задавати проблемні запитання і ми будемо їх разом обговорювати, роз’яснювати», – розповів головний архітектор області.
Голова громадської організації «Форза» Леся Лойко наголосила на тому, що ця тема семінару – надзвичайно важлива, оскільки прозорий, доступний і зрозумілий план території надає багато можливостей тій громаді, яка його має.
«Завдяки цьому можна побачити, яке майбутнє чекає громаду. Просторовий план можна порівняти із птахом, який летить над містом і бачить: тут є церква, а там – школа, далі – річка. Тобто ми маємо чітке уявлення про територію, що є сигналом для інвесторів, – каже пані Леся. – На нашу думку, сьогоднішній підхід до розробки генпланів є дещо застарілим. Власне про це розкажуть запрошені на конференцію експерти із Словаччини та Угорщини. Ми очікуємо, що семінар сприятиме розвитку технічних навичок та спроможностей цільової аудиторії у сфері територіального планування».
Експерт із територіального планування Едіт Лукач, яка приїхала на семінар із міста Мішкольц, що в Угорщині, працює у цьому напрямку близько 20-ти років.
«Сьогодні у мене буде три презентації. Перша – представлення Північно-угорського регіону в економічному та соціальному плані. Друга презентація стосується теорії розвитку та порівняння з тим, що фактично відбувається в регіоні. В рамках цієї презентації я покажу два відео про Мішкольц і про регіон зокрема. В одному йдеться про 80-ті роки, а інший – демонструє план розвитку на період до 2020 року. У цих двох фільмах відображені одні й ті ж місця та будівлі. Тому дуже легко порівняти як було і як стало. Третя презентація стосується кращих практик із урядової політики Угорщини», – розповіла Едіт Лукач.
Програма міжнародного семінару архітекторів була досить насиченою.
Захід ще раз довів, що територіальне планування в сучасних умовах – це один із важливих інструментів для прискорення соціально–економічного розвитку України та її активного входження до європейського простору.
Христина БІКЛЯН
Фото автора
Підпишись на наш телеграм канал де кожна новина виводиться відразу після публікації. Будь першим у курсі подій.
Підписатися