Народна майстерня «Резеда» провела в Берегові День збереження традицій
Берегівська Народна майстерня «Резеда» 9 листопада влаштувала щорічний захід зі збереження традицій з нагоди завершення збору врожаю винограду. Організатори провели з дітьми майстер-класи з рукоділля, ігри на вправність, тематичні народні ігри, вивчали народні пісні й танці.
На початку заходу викладачі майстерні розповіли присутнім про традиції, пов’язані із завершенням періоду збору винограду. Відтак відбувся майстер-клас із рукоділля, котрий провели представниці Закарпатської філії мережі Будинків народних традицій. Зокрема майстриня Маргіта Данку із селища Пийтерфолво ознайомила присутніх з техніками виготовлення різноманітних виробів із кукурудзяного листя, Еріка Горват – із секретами бісероплетіння, а Вікторія Пап із Берегова – з менш популярною в нашому краї технікою плетіння з мотузки. Після цього діти разом із майстринями виготовили вироби з природних матеріалів, котрі принесли із собою.
Затим викладачі майстерні Пейтер Орос та Еніка Вараді провели майстер-клас з народного танцю, а також розповіли про традиції святкування періоду збору врожаю винограду та народні звичаї, притаманні нашому краю. На занятті діти ознайомилися не лише з рухами, але й тематичними народними піснями, пов’язаними з осіннім святкуванням. Музику під час майстер-класу забезпечував ансамбль «Шодро». Відтак діти, розділившись на команди, долучилися до ігор на вправність.
«Це традиційний щорічний захід, на якому ми пригадуємо народні звичаї, пов’язані зі святом завершення збору винограду, а також запрошуємо рукодільниць для проведення майстер-класів. Цього року певні корективи в нашу роботу внесли сирени повітряної тривоги, але зрештою все вдалося організувати. Ми намагаємося трохи відволікти дітей від нинішніх обставин у неформальній атмосфері, і нам дуже приємно спостерігати, як вони разом веселяться. Слід наголосити, що до заходу долучаються всі вихованці нашої майстерні – від найстаршої вікової групи до найменшої. Тож діти мають можливість навчатися одне від одного, а також ближче познайомитися», – каже директорка Народної майстерні «Резеда» Наталія Вараді.
У традиційному заході, який відбувся за підтримки Фонду ім. Шандора Чорі, узяли участь 60 дітей.
Kőváry/Kárpátalja hetilap
Підпишись на наш телеграм канал де кожна новина виводиться відразу після публікації. Будь першим у курсі подій.
Підписатися