У Мукачеві відкрили виставку «Закарпатські мотиви»
8 листопада в Угорському домі ім. М. Мункачі відкрили виставку творчих робіт «Закарпатські мотиви» учасників VI живописного пленеру ім. В. Патика.
Пленер відбувся цьогоріч у вересні у с. Чинадієво Мукачівського району за ініціативи Західного регіонального науково мистецького центру Національної академії мистецтв України та благодійної організації «Фонд ім. Володимира Патика». Локація – родинний дім Бокотеїв, у якому було проведено реконструкцію. Завідувач кафедри художнього складу Львівської національної академії мистецтв, голова Західного регіонального центру Національної академії мистецтв України Михайло Бокотей зазначив, що роботи художників мають певну місію у цей нелегкий для українців час.
“Митці відчувають ці події трохи інакше, можливо в якійсь мірі – глибше. І у кожного з нас є завдання, переказати ці емоції далі людям. Переосмислити, передумати, викласти, довести до глядача. Якщо подивитися на картини, то в них багато світла і власне чи не це нам усім зараз потрібне? Чи не така місія митця? Відмучати, відстраждати і врешті дати таке бажане для нас світло, трохи чистоти, кольору. Ми все одно переможемо – це питання часу. Але цей процес треба пережити”,- зазначив Михайло Бокотей.
Серед учасників пленеру – провідні живописці, художники декоративного мистецтва, мистецтвознавці. Зокрема, Андрій Чебикін, Андрій Бокотей, Володимир Микита, Борис Кузьма, Михайло Бокотей, Лада Цимбала, Єгор Тітенков та Атілла Коприва. Окрім того свої роботи на виставці представили Лоурант Бокотей, Ігорь Луценко, Юрій Шелевицький, Ярослав Шимін, Ілона Ткачук, Олексій Жильцов. Зокрема на виставці можна було побачити і роботи Остапа та Роксолани Патик, а також живопис самого Володимира Патика «Осінь на Закарпатті» (1988 р.)
“Шостий пленер пройшов саме на Закарпатті. Попередні п’ять ми проводили на Волині. Дякуючи Михайлу Бокотею ми мали змову провести його саме тут. Що особисто мене пов’язує з Закарпаттям? Батько дуже часто приїздив сюди на пленери, також їздив до Угорщини. У 1987 році тут був пленер у Дубовому Гаї, який ми відвідали разом з ним, потім я ще приїздив на Закарпаття. Тому трохи знайомий вже з цим чудовим краємі його локаціями. А взагалі дуже радію, що вдалося провести цей пленер і виставку, бо війна об’єднала у тому числі і митців”,- зазначив син Володимира Патика Остап.
Художники подякували організаторам заходу та Угорському дому, зокрема, за гостинність та запросили бажаючих відвідати виставку.
Ірина ГРАБКО
Підпишись на наш телеграм канал де кожна новина виводиться відразу після публікації. Будь першим у курсі подій.
Підписатися