У Берегові дітей змалку залучають до музики
У культурному центрі імені Перені, що був колись родинним маєтком барона – представника одної з найстарішої аристократичної сім’ї в регіоні, в рамках програми транскордонного співробітництва ЄІС Угорщина-Словаччина-Румунія-Україна відбулося ознайомлення малечі з різними музичними інструментами. Викладачі Берегівської школи мистецтв Імре Голожої (духові), Діана Антал (рояль), Терезія Туряниця (сопілка, флейта), Анна Качов (струнні), Ніколетта Варга (акардеон, баян) та Вероніка Марко (цитра) розповіли школярам історії виникнення інструментів, на яких грають, виконали на них по кілька популярних мелодій, більшість із яких діти радо підхоплювали і співали.
Так, малеча дізналася, приміром, що рояль існує на світі більше 300 років, на діафільмах аудиторії продемонстрували інструменти, за якими творили Бетховен, Ференц Ліст інші музичні генії. Не менш цікавою була розповідь про бойовий символ куруців Ференца Ракоці, попередника нинішнього кларнета тарогото, з допомогою якого повстанцям передавали накази, різні повідомлення, а Імре Голожої наочно продемонстрував його звучання. З часом інструмент почав відходити в забуття, потім знову відроджувався, стає популярним у нашу епоху: нині його виготовляють в Угорщині п’ять досвідчених майстрів. Імре Голожої виконав кілька популярних композицій на кларнеті та саксофоні, які вкотре підхопили діти.
Цікавою була й історія виникнення сопілки, а відтак флейти, що прозвучала з вуст Терезії Туряниці. Мало-хто знав, що першою успішно володіли в далекі часи ще індійські племена. Про різновиди скрипки говорила Анна Качов, з якої існуж аж п’ять різних типів, а завершує “родину” могутній контрабас. Все з гумором коментував дотепний Імре Голожаї, залучаючи до діалогу й малечу.
Захоплююче попурі подарувала дітям на акардеоні Ніколетта Варга. Заполонила також грою на цитрі Вероніка Марко, яка теж співала разом з аудиторією.
Після розповідей викладачів та демонстрації діафільмів, діти мали можливість самі торкнутися облюбованого ними інструменту, спробувати щось на ньому зіграти.
“Таким чином намагаємося прилучити підростаюче покоління до чарівного світу музики, прищепити їм смак до різних мелодій та інструментів, на яких ті виконуються, – каже Карпатському об’єктиву Імре Голожої. – Сподіваємось, що після подібних зустрічей хлопчики та дівчатка не будуть байдужими до різномаїття музичних голосів”.
Сьогодні такі заняття в рамках названого проекту викладачі Берегівської школи мистецтв провели для двох вікових груп.
Захід відбувся з ініціативи громадської організації «Про культура Субкарпатіка».
Микола ГОРВАТ
Підпишись на наш телеграм канал де кожна новина виводиться відразу після публікації. Будь першим у курсі подій.
Підписатися