137353
13:56 14.102022

У Хусті з’явиться майданчик у вигляді замку. Допомагають партнери з Угорщини, Словаччини та Румунії

Життя 4917

У рамках Програми транскордонного співробітництва Європейського інструменту сусідства «Угорщина–Словаччина-Румунія –Україна» на Закарпатті вже протягом кількох років реалізовуються різні проєкти з відродження культурної спадщини, популяризації туризму, будівництва соціальних локацій.

Наприклад, завдячуючи цій програмі у селі Невицьке на Ужгородщині почали зводити стилізовану під башти фортеці арку.

Проєктом «Тематичний замковий маршрут, SMAR.T.OURISM» займається Агентство регіонального розвитку «Закарпаття». За кошти Європейського Союзу за підтримки партнерів з Угорщини, Словаччини та Румунії команда працює над новими ідеями.

Наприклад, у Хусті в парку імені Героїв Майдану наразі будують тематичний дитячий майданчик. Його родзинка в тому, що це не просто локація для ігор чи відпочинку, а справжній майданчик-фортеця.

Зараз будівельники працюють над стінами «замку» і запевняють, що робота кипить.

За словами директора Агенства Володимира Феськова, майданчик уже скоро тішитиме дітей і буде він неймовірно цікавим і доволі незвичним.

«Цей тематичний майданчик нагадуватиме малюкам про важливий спадок замкової історії, яким живе громада і який є однією з її ключових туристичних родзинок, – розповів він. – Ця нова локація, над якою зараз працюємо, сподіваюся, припаде до душі відвідувачам парку. У свою чергу АРР «Закарпаття» радіє, що може бути частиною проєкту і дарувати закарпатцям приємні емоції».

Ідея будівництва у парку культури і відпочинку Хуста такого об’єкту визріла ще раніше. Тим більше, що парк відносно «молодий», у ньому дуже бракує атракцій. Фактично там зроблено сучасний ландшафтний дизайн, є гарні клумби, є зелень, дерева, квіти, але саме майданчиків для дитячих розваг не вистачає.

Тож питання, де знаходитиметься локація, не зайняло багато часу, але через початок війни в Україні, як наголосила менеджерка проєкту Катерина Натуркач, сам процес встановлення майданчика трохи відтермінувався.

Тим не менше, зараз роботи вже у активній фазі і команда АРР «Закарпаття» наголошує, що до моменту відкриття локації чекати не довго.

«На жаль, ми мали певні обмеження у зв’язку з військовими діями в нашій державі. Тому розпочати будівництво раніше не могли. Але тим часом працювали над іншими питаннями. Наша команда детально проробила всі деталі, що стосуються об’єкта, а саме, який він матиме вигляд, де саме його має бути розміщено. А те, що знаходитиметься локація у парку і звідти добре буде видно власне Хустський замок, це, як на мене, великий плюс. Також узгоджено питання якості і безпеки майданчика», – зазначила вона.

Катерина Натуркач радіє, що майбутній «міні-замок» уже набирає обрисів та форм. Каже, що ця локація є одним із найбільш масштабних об’єктів, які вдалося реалізувати протягом останніх місяців.

«Те, що навіть, коли вороги бомблять українські міста, ми працюємо – вселяє віру у нашу беззаперечну перемогу. Ми ж не впадаємо у відчай, не нарікаємо на реалії життя, на якісь там проблеми, не чекаємо кращих часів, а ловимо моменти між повітряними тривогами, аби трудитися, аби робити щось потрібне для закарпатців, для українців, для діточок, – наголошує вона. – Ми сповнені ентузіазмом і дуже чекаємо на офіційне відкриття майданчика в Хусті! Переконана, що кожен зведений об’єкт – це вже наша маленька перемога!»

Хустяни сприйняли новину про локацію також позитивно.

«Радію, що в моєму місці з’явиться щось справді таке, що буде не тільки цікавим для дітей, але й зможе приваблювати у перспективі туристів. На жаль, саме туризм, незважаючи на те, що неподалік знаходиться курортний Шаян, у нас розвинений дуже слабо. Якщо порівнювати Ужгород і Мукачево, у Хусті в цьому напрямку робиться мізер, – каже «Карпатському об’єктиву» Оксана Кадар. – Те, що майданчик матиме вигляд замку – дуже цікаво, адже саму фортець, на жаль, було втрачено і навряд чи її хтось колись реконструює. Хустяни пишаються колишньою величчю замкової споруди, утім показати, який вона мала вигляд, іншим ми не можемо. Завдяки ж проєкту у нас буде нагадування про той могутній об’єкт, який колись красувався над Тисою».

Такої ж думки й інший місцевий мешканець Михайло Сабов.

«Про проєкт «HUSKROUA. Тематичний замковий маршрут» чув раніше і мене захоплює, що в нашому краї він реалізовується. Завдячуючи угорцям, словакам та румунам ми відновлюємо втрачену велич Закарпаття. Приємно, що наше місто теж потрапило до списку населених пунктів, де створюються, як на мене, вражаючі локації. Місце у парку відпочинку підходить ідеально, адже звідти видно мури самої фортеці. Сумно, звісно, що міська рада, раніше не додумалася створити щось подібне, аби привабити до Хуста більше відвідувачів. Туристи – це додаткові надходження, це – відвідування ресторанів, кафе, готелів, це – кошти до бюджету. Від них у виграші вся громада. Тому потрібно про це пам’ятати завжди і більше зусиль спрямовувати на залучення відвідувачів», – наголосив він.

А що думають із цього приводу самі діти?

«Атракцій у Хусті мало, тож я радію, що матимемо щось нове!», – зізнається Аніта Лемак.

«Мені найбільше подобається те, що майданчик робиться у вигляді замку. Минуле свого краю потрібно вивчати, історія – це наш безцінний скарб, який має зоріти у наших душах. Чудово, що в парку матимемо таку актуальну локацію», – стверджує Василь Король.

«У нас був гарний парк, але якийсь порожній, розваг для малечі там було мінімум. Я був у Боздоському парку в Ужгороді і там очі розбігаються від усього! Можна тижнями не виходити, бавитись, розважатися! Тому добре, що хоч щось нарешті робиться і в Хусті», – запевняє Іван Плахта.

Загалом проєкт справді заслуговує на увагу і хочеться сподіватися, що ще у цьому році його вдасться реалізувати.

Марина АЛДОН

telega
Підписуйся на наш телеграм канал!

Підпишись на наш телеграм канал де кожна новина виводиться відразу після публікації. Будь першим у курсі подій.

Підписатися
Слідкуйте за нами у соцмережах