136389
12:02 26.092022

Закарпатцям нагадують про заборону лову риби

Життя 4465

Шановні рибалки, Держрибагентство нагадує про нерест у водоймах Карпатського регіону струмкової форелі. Якщо вам потрапила на гачок така рибина – обережно випустіть її назад у водойму. Адже від наших спільних дій залежить майбутнє популяцій цих рідкісних риб.

Цей аборигенний вид лососевих щороку нереститься в осінньо-зимовий період. У цей період риба стає більш вразливою і може зазнати негативного впливу людської діяльності, тому потребує особливої охорони.

На Закарпатті з 10 вересня розпочалася осінньо-зимова нерестова заборона на лов риби та інших водних біоресурсів. Її основна мета – забезпечити охорону та збереження у належному стані середовища існування, шляхів міграції і місць природного відтворення риби, яка нереститься в осінньо-зимовий період, зокрема, струмкової форелі.

Пструг струмковий (інша назва цього виду форелі) належить до холодноводних риб. Нерест у нього відбувається за температури води 1-60С на ділянках зі швидкою течією, де дно кам’янисте або вкрите галькою. У ході нересту самиця будує з гальки гніздо, куди відкладає ікру. Після запліднення ікри вона загортає гніздо. Зародки розвиваються під шаром ґрунту, який промивається водою, до наступної весни. У квітні-травні з’являються мальки. За тривалий час інкубації багато ембріонів гине, саму ікру знищують риби-плідники, а також харіуси та мині. Плодючість пструга струмкового невелика. Наприклад, у самиць, маса яких приблизно 125 грамів, вона коливається від 200 до 600 ікринок.

На жаль, сьогодні чисельність струмкової форелі у водоймах України скорочується у зв’язку із забрудненням середовища її існування, господарською діяльністю в руслах малих річок та браконьєрством.

Отже, шановні рибалки, наголошуємо на необхідності відповідального ставлення до нерестуючої форелі. Водночас нагадуємо, що її популяція є нечисельною, тому вилов форелі з водойм нашої країни заборонений протягом всього року.

У разі порушення рибоохоронного законодавства порушнику доведеться сплатити крім штрафу ще і 7225 грн за кожну незаконно виловлену особину форелі, як шкоду, заподіяну водним біоресурсам.

Про це повідомляє Державне агентство меліорації та рибного господарства України.

telega
Підписуйся на наш телеграм канал!

Підпишись на наш телеграм канал де кожна новина виводиться відразу після публікації. Будь першим у курсі подій.

Підписатися
Слідкуйте за нами у соцмережах