135064
16:10 28.082022

На Закарпатті завершився четвертий етап проєкту «Магія музики»

Життя 3017

Благодійний фонд «ҐЕНІУС» учетверте організував курс навчання «Магія музики», підсумковий концерт якого відбувся 25 серпня у стінах Закарпатського угорського інституту ім. Ференца Ракоці ІІ.

Заявки для участі у проєкті приймали із 7 червня до 8 липня від дітей віком 8 – 16 років, котрі займаються музикою щонайменше рік. Заявки загалом подала 31 дитина, водночас на вступному прослуховуванні виступило 18 вихованців, які навчалися у 7 педагогів. Ті діти, котрі не мали можливості виступити на вступному прослуховуванні 8 липня особисто, до 6 липня могли подати відеозапис своєї гри на фортепіано.

Присутніх на заключному концерті привітала директор БФ «ҐЕНІУС» Наталія Вараді: «Літо почалося з музичної магії в День національної єдності, даруючи певну надію, адже музика зміцнює, живить душу і є одним із найбільших дарів Бога, за допомогою якого ми можемо виражатися, будувати мости. Завершується це літо також магією музики, від чого у наших серцях велика радість».

Підсумовуючи результати чотирьох проєктів, директор повідомила, що заявки на курси навчання подали загалом 93 бажаючих. «Оскільки це не масове навчання, вважаю, що це велика кількість. Із 93 заявників 43 дітей взяли участь у навчанні кілька разів. Тобто слова Ендре Аді, що до найбільшої сцени можна дістатися з найменшого села, якщо хтось виявить та підтримає ваш талант, правдиві», – підкреслила Наталія Вараді.

Президент Закарпатського угорського інституту ім. Ференца Ракоці ІІ Ільдико Орос під час вітальної промови звернула увагу на визначальну силу музики: «Музика потрібна, ми всі це знаємо, вважаю, що вона особливо потрібна в таких ситуаціях, в яких ми зараз перебуваємо. Музика допомагає розгладити нашу зім’яту душу, бо куди б ми не глянули, ми бачимо те, чого навіть уявити не могли, що це повториться у 21 столітті. Що таке війна, ми чули лише від батьків, бабусь та дідусів, і думали, що будемо тим щасливим поколінням, яке не знатиме, що таке війна. На жаль, сталося не так. Але діти, які сьогодні виступають, у цьому не винні». «Наше завдання – захистити дітей від негативних наслідків війни. Цей захід і проєкт також має це на меті», – наголосила Ільдико Орос.

«А нинішній день – це молитва до Бога, щоби Він допоміг нам у тому процесі, який приведе нас до миру, де діти зможуть виступати не лише в закритому і вузькому колі, а перед багатьма людьми, де є можливість для повноцінного розвитку, де кожен може сісти спокійно грати без остраху, що лунатиме сирена», – підсумувала президент коледжу.

Роботу благодійного фонду відзначила Сільвія Молнар-Фрейдріх, дипломат Консульства Угорщини в Берегові, наголосивши на тому, що курс навчання «Магія музики» – це віха культурного виховання закарпатської молоді. Цитуючи слова Золтана Кодая, дипломат наголосила: «Мета музики полягає не в тому, щоб судити про неї, а в тому, щоби живитися нею. Музика – це духовна пожива, її нічим не можна замінити. Ті, хто не користується цим, живуть і помирають у духовній анемії. Без музики немає повноцінного духовного життя. Є куточки душі, які освітлює лише музика».

Консул також наголосила, що музика є зв’язуючим містком між людьми та націями. «Вважається, що талант пробиває собі дорогу, але, на мою думку, для виявлення талантів початківців необхідна увага професіоналів, як і під час підготовки до цього концерту», ​​– додала консул.

Учасників концерту привітав і мер угорського міста Чепел Лоранд Борбей, котрий наголосив на важливості побратимських відносин Берегова та Чепела, в рамках яких нині вони вже втретє доставили до закарпатського міста гуманітарну допомогу.

Мер зауважив, що на Чепел, як і на угорський уряд, берегівчани й надалі можуть розраховувати.

Піаністка, лауреат Премії ім. Ференца Ліста, професійний керівник курсу навчання Андрея Варнадь під час промови поділилася зворушливими думками: «Коли я приїжджаю на Закарпаття, я завжди відчуваю, ніби мене оточує цунамі любові, і в цьому оточенні так добре грати музику, розмовляти, дивитися один на одного і посміхатися. Музика справді може будувати мости між нами». Відзначаючи роботу викладачів гри на фортепіано, які брали участь у проєкті, вона підкреслила, що в нашому краї зустріла зразкову професійність.

«Ми, музиканти, — найщасливіші люди у світі, тому що ми даруємо радість іншим таким способом, котрий і для нас найкращий подарунок», — зазначила мисткиня. Після вітальної промови спільно з учасником першого курсу навчання «Магія музики» Матеєм Паладі, піаністка виконала Угорську рапсодію №2 композитора Ференца Ліста.

Курс навчання «Магія музики» служить розвитку не лише дітей, але й їхніх викладачів музики. Директор Берегівської школи мистецтв Іштван Бобай в інтерв’ю журналістам зазначив, що завдяки цьому проєкту дітям більше подобається займатися музикою, а вчителі вдосконалюються.

Відтак 60-годинне навчання, що тривало протягом липня та серпня, в котрому учні взяли участь разом зі своїми вчителями музики, підсумували концертом, упродовж якого набуті знання представили під час виступу 18 молодих обдарованих музикантів.

Після виступу учасникам проєкту вручили грамоти та пам’ятні подарунки.

На підсумок концерту БФ «ҐЕНІУС» організував святковий торт.

Курс навчання «Магія музики» і цього разу провели за підтримки Уряду Угорщини у рамках Національної програми з підтримки талантів.

Олександра Чуга/Kárpátalja hetilap

telega
Підписуйся на наш телеграм канал!

Підпишись на наш телеграм канал де кожна новина виводиться відразу після публікації. Будь першим у курсі подій.

Підписатися
Слідкуйте за нами у соцмережах