Графіка, живопис, рукоділля – XII Творчий табір ім. Марії Янкович на Закарпатті
Уже удванадцяте Благодійний фонд «ҐЕНІУС» та Товариство угорських педагогів Закарпаття організували Творчий табір ім. Марії Янкович, який і цього року відбувся на базі Закарпатського угорського інституту ім. Ференца Ракоці ІІ 1–6 серпня. Тут молодь мала змогу ознайомитися з основами графіки, живопису та різними техніками рукоділля.
Організатори очікували заявок від молодих людей віком від 10 до 17 років, які захоплюються образотворчим мистецтвом, живописом, скульптурою та рисунком. Із 14 лютого по 31 травня 2022 року про свій намір узяти участь у таборі повідомили 108 учнів. Юні художники подали заявки з 33 різних населених пунктів та 36 навчальних закладів Закарпаття.
Кількість бажаючих яскраво свідчить про те, що табір з кожним роком стає дедалі популярнішим і розширює свої можливості. Цьогоріч дітей, які хотіли взяти участь у таборі, виявилося втричі більше, ніж місць. Тож організатори вирішили не відкидати жодного молодого таланту й уперше провести Творчий табір ім. Марії Янкович у два тури. Перший відбувся на базі ЗУІ 1–6 серпня з 32 майбутніми художниками, а другий триває на базі Навчально-консультаційного центру в с. Пийтерфолво з 8 по 13 серпня.
Організатори доклали всіх зусиль і підготували для учасників табору захопливі програми, які розвивають мистецькі нахили. Щодня молодь мала змогу випробовувати нові мистецькі техніки, а крім того, заняття були пов’язані з тематикою подій та ювілеїв цього року.
Найменші учні спершу практикувати виконання робіт у так званому стилі Мондріана. Цей метод приписують одному з найвідоміших художників-абстракціоністів ХХ століття Піту Мондріану, який народився 150 років тому. На тематичних заняттях студенти також займалися ілюстрацією, пов’язаною з Роком пам’яті Петефі, ознайомлювалися з творчістю Корнеліса Ешера, який помер 50 років тому, та технікою створення рельєфних і пластичних робіт.
На факультативах молодь могла навчитися техніки рукоділля, основ орігамі та гончарства. Після занять учасники табору долучалися до різноманітних презентацій, які розповідали про цікавинки та ювілеї 2022 року.
Окрім тематичних і факультативних занять, молодь мала змогу взяти участь в екскурсії за лаштунками Закарпатського обласного угорського драматичного театру.
Протягом п’яти днів табору кілька спеціалістів допомагали дітям розвивати нахил до мистецтва, зокрема голова Товариства угорських митців Закарпаття ім. І.Ревеса Агнеса Кулін, професійний керівник табору, скульптор та кераміст Ендре Гіді, ремісник Єва Каланіч із с. Шаланки, викладач ЗУІ та ремісник з м. Берегова Дьонді Ковач-Надь, лаборант художнього відділу ЗУІ Чобо Кутоші, викладач художнього оформлення, виготовлення подарунків і дизайну, завуч Закарпатського обласного палацу дитячої та юнацької творчості ПАДІЮН Крістіна Неґер. Під час табору роботі викладачів-фахівців допомагали шість студентів інституту.
За традиціями минулих років 5 серпня програму завершила виставка, де, за словами професійної керівниці табору Агнеси Кулін, присутні могли побачити цікаві та креативні роботи молоді. Про успіх табору свідчить, зокрема, те, що було представлено багато гарних, ретельно опрацьованих витворів.
Проведення табору стало можливим завдяки підтримці уряду Угорщини, Державного секретаріату з питань національної політики прем’єр-міністра та Фонду ім. Габора Бетлена. Харчування дітей здійснювалося за сприяння Єзуїтської служби біженців Угорщини в рамках програми «Угорщина допомагає».
Джерело: TV21 Ungvár/K. K, Kárpátalja hetilap
Підпишись на наш телеграм канал де кожна новина виводиться відразу після публікації. Будь першим у курсі подій.
Підписатися