На Закарпатті розповідають переселенцям про захист здоров’я під час війни
Упродовж літа майже 50 медичних працівників з усієї України проводять публічні лекції з метою сформувати в українців свідоме ставлення до вакцинації та стану свого здоров’я – зокрема, в умовах активного поширення інфекційних захворювань. Ініціатива триває в межах нового проєкту ЮНІСЕФ та Українського католицького університету у 5 областях України – Львівській, Івано-Франківській, Тернопільській, Закарпатській та Чернівецькій.
З початку проєкту медики проконсультували близько 6000 українців. Зокрема, на Закарпатті таких відкритих зустрічей провели уже 70. Медпрацівникам вдалося проконсультувати понад 1200 вимушених переселенців, що обрали для себе новим місцем проживання Закарпатську область, розповідає координаторка проєкту у регіоні Вікторія Тимчик. Традиційно найбільше люди цікавляться тим, як отримати щеплення від дифтерії та правця, COVID-19, гепатиту B та поліомієліту. Окрім цього, медики дають поради мамам з питань грудного вигодовування та координують щодо отримання грошової допомоги за програмою «Спільно», яку надає ЮНІСЕФ.
“Проєкт був орієнтований на те, щоб наблизити послуги з імунізації для внутрішньо переміщених осіб. Оселившись в тимчасовому прихистку, люди не завжди знають, не завжди розуміють до кого треба звертатися і яка процедура імунізації, якщо ти не спілкуєшся із сімейним лікарем, не відвідуєш свою амбулаторію по місцю проживання. Відповідно в регіоні були відібрані мобілізатори, консультанти з вакцинації ЮНІСЕФ, котрі мали на меті відвідувати такі заклади, де перебувають внутрішньопереміщені особи, проводити бесіди, роз’яснювальну роботу, з’ясовувати імунний статус і вести запис на вакцинацію. В проєкті в нас були дві цілі: перша – з’ясувати імунний статус та вакцинувати тих осіб, які пропустили дозу вакцини або розпочати вакцинацію, якщо вони не вакциновані з дещо інших причин. Географія виїздів є досить значною. Це Ужгородський, Мукачівський райони, частина Хустського району. Охоплені були дійсно важкодоступні населені пункти. Оскільки, Закарпаття має і гірські населені пункти. Це Березнянські громади, громади Міжгірщини. Туди мобілізаторам було дуже цікаво їздити, оскільки, як правило, люди охоче йдуть на контакт, охоче приходять на такі зустрічі”, – розповідає координаторка проєкту в Закарпатській області Вікторія Тимчик.
Долучитися до проєкту виявили бажання більше 200 медичних працівників із усієї України висловили бажання взяти участь в ініціативі. Кандидатів обирали за результатами конкурсу. Серед них професори університетів, сімейні лікарі та інтерни. Багато з медпрацівників, хто приєднався до проєкту, самі стали переселенцями, тож мають змогу проводити такі ініціативи з особистим розумінням усього контексту.
Проєкт реалізують ЮНІСЕФ разом із Українським католицьким університетом за підтримки Агентства США з міжнародного розвитку (USAID).
Софія Голуб, комунікаційниця проєкту
Підпишись на наш телеграм канал де кожна новина виводиться відразу після публікації. Будь першим у курсі подій.
Підписатися