У мукачівському Угорському домі відкрили ювілейну виставку Гаврила Глюка. Фото
12 липня, в Угорському домі ім. Мігая Мункачі, відбулося відкриття виставки заслуженого діяча мистецтв України, живописця, графіка та одного з зачинателів закарпатської пейзажної школи 20 століття Гаврила Глюка. Виставка приурочена 110- річному ювілею від дня народження відомого митця. Експозиція представлена за підтимки мукачівського міського відокремленого підрозділу громадської організації “Товариство Угорської культури Закарпаття”.
“Люди так запрограмовані, аби бажати залишити після себе якийсь слід. Митці, художники, мають продовження у вигляді своїх полотен, які зможуть бачити наступні покоління. Можна сказати так, що кожен твір – це фактично щось духовне, більше ніж просто картина. І я радий , що сьогодні у нас є така можливість бути тут і бачити їх”, – зазначив заступник голови Товариства угорської культури( КМКС) Гейза Гулачі.
У своїй промові, представник від міської влади Олександр Лендєл, зазначив, що Гаврило Глюк народився у досить важкі часи, після Першої світової війни, на території Австро-Угорщини, а під час Другої світової війни втратив наближчих людей: батька, мати та старшу сестру. Та ці події не вплинули на його творчість.”Ви бачите на картинах не чорні тона, не сумні мотиви, а полотна сповнені оптимізму, любові до життя, Карпат, нашого краю, до людей, які тут мешкали”,- зазначає посадовець.
На виставці і справді можна побачити чимало портретів. Окрім них митець любив зображати природу і просте життя. Роботи виконані майже у всіх жанрах мистецтв. Та не всі ці картини були раніше доступні загалу, розповідає голова Асоціації збереження та розвитку мистецтва і культури Карпатського регіону, художник Аттіла Коприва.
“Десь на початку 2000 років така виставка вже була, але дуже багато з цих творів ми не бачили.Для нас творчість Гаврила Глюка в якійсь мірі є унікальною, адже він уособлює в собі різні культури, і угорську, і румунську, також культуру радянської України, яка вплинула на його свідомість, але менше можливо на творчість. Ця людина була ще й унікальна своєю логікою та тим, як він вибудовував рисунок, що був каркасом для його живописних творів”,- розповідає художник.
Творчість Гаврида Глюка митці ділять на декілька етапів, серед яких особливу увагу приділяють саме роботам створеним на Закарпатті. Вони зазначають, що в цей період у творах відомого художника з’являється активне світло, яке важко не помітити. Ці полотна набагато яскравіші.
Побачити роботи відомого художника Гаврила Глюка можна з 12 липня по 15 серпня 2022 року, у виставковій залі Угорського дому ім. Мігая Мункачі.
Ірина ГРАБКО
Підпишись на наш телеграм канал де кожна новина виводиться відразу після публікації. Будь першим у курсі подій.
Підписатися