13220
22:39 23.082016

Новий навчальний рік. Нові вимоги до вчителів

Життя 4402

Учительська професія – одна з найпотрібніших у світі. Її представники завжди були в пошані серед людей. До вчителя йшли за порадою, він був зразком для наслідування. До того ж ця професія завжди добре оплачувалася.

large_7265

Сьогодні ж ні для кого не секрет, що працювати в загальноосвітній школі не найперспективніше. З плином часу змінилися цінності, виховання в родинах уже не модне, учні стають нахабнішими. З усім цим зіштовхується вчитель під час роботи. До того ж додаються постійні зміни та новації в програмі, за якими потрібно встигати, а ще загальний мікроклімат…

Та найважливішим питанням у цій професії, як і в будь-якій іншій, є оплата. Сьогодні заробіток учителів аж ніяк не відповідає тому валу роботи, яку вони виконують. Від педагога вимагають виховати, навчити, показати, захистити ввіреного учня. А як щось стається, у всьому винен саме він – учитель – і школа, в якій навчається та чи інша дитина.

До речі, з кожним роком катастрофічно зменшується кількість молодих учителів, випускників, які після університету влаштовуються на роботу в загальноосвітні заклади. А ті, хто приходить, або не знайшли нічого кращого, або мають намір попрацювати до декретної відпустки.

Слід урахувати й те, що робота в школі не завершується четвертим чи шостим уроком. Учителі продовжують працювати до пізнього вечора. Підготовка уроку, перевірка робочих зошитів та контрольних робіт, написання нескінченних планів, конспектів. Ось тут можна зауважити закарпатським прислів’ям: «Ко на што ся вчив!» Так то воно так, але кожна робота повинна гідно оцінюватися.

Ось цього року й згадали про заслуги вчителів у Міністерстві освіти і науки України. Лілія Гриневич, міністр освіти і науки, стрімко реформує шкільну освіту. Уже зроблено перші кроки в напрямі «нової української школи».

Для співпраці й набуття досвіду пані міністр відвідала Канаду та Польщу. Вона зазначила: «Сьогодні Польща – дуже відкритий для нас партнер». Концепція нової української школи буде представлена в серпні й відповідатиме проекту нового закону про освіту.

Лілія Гриневич розповіла про перетворення, новації та кроки до оновлення, а серед усього зазначила, що після остаточного реформування програми відбудеться й випуск нових підручників, які, за її словами, будуть безкоштовними.

А тепер найголовніша обіцянка. «У проекті Закону «Про освіту» закладено адекватну заробітну плату вчителям», – говорить міністр освіти. Проте вона зазначає, що підвищити зарплатню всім шкільним педагогам немає можливості, оскільки бюджет порожній, але тим, хто працює дуже якісно, усе ж таки передбачено зростання виплат. У цьому законі згадується добровільна сертифікація вчителів. Її пройдуть ті педагоги, які володіють новими методами, і відповідно отримають підвищену зарплату.

Тож, дорогі наші вчителі, мужайтеся! Підвищуйте свій кваліфікаційний рівень та отримуйте гідну заробітну платню!

Софія ПЕКАРОВИЧ

 

telega
Підписуйся на наш телеграм канал!

Підпишись на наш телеграм канал де кожна новина виводиться відразу після публікації. Будь першим у курсі подій.

Підписатися
Слідкуйте за нами у соцмережах
Новини
Оперативники Чопського загону викрили спробу незаконного переміщення партії безакцизних сигарет
16:45
В Україні за останній період почастішали випадки реєстрації захворювання свиней на африканську чуму
15:40
Перший сніг на дорогах – поради для водіїв
15:03
Жіночий форум на Закарпатті об’єднав жінок-лідерок, щоб привернути увагу до їхньої ролі у відновленні України
14:18
До уваги жителів Ужгорода, голів ОСББ, керівників домоуправлінь та підприємців!
13:10
На Закарпатті 4 осіб збиралися перепливати повноводну Тису. Відео
13:04
На Воловеччині чоловік катував товариша, а на Тячівщині хотів заколоти знайомого вилами
20:36
У Хустському районі внаслідок зіткнення легковика та автобуса одна людина загинула та ще одна травмувалась
20:23
На Мукачівщині вогнеборці ліквідували пожежу в житловому будинку
20:11
На Закарпатті дві великі прийомні родини отримали нове житло
19:59
Всі новини