132023
19:24 27.062022

Інструктори Центру тактичної медицини з Угорщини провели реалістичні навчання для закарпатських медиків екстреної допомоги. Фото, відео

Життя 6796

Навчання проходили протягом понеділка, 27 червня, на базі станції швидкої медичної допомоги. Сюди прибули угорські медики з Центру тактичної медицини, які й відпрацьовували базові протоколи бойової медицини. Програма дня була насичена, видовищна та вкрай реалістична.

Центр тактичної медицини створили у 2018 році. Спеціалізується на навчанні з бойової медицини, гіперреалістичних симуляціях із зануренням, включаючи тренінги для подолання стресових ситуацій. Тут пропонують курси від початкового до просунутого рівня для військових, правоохоронних, екстрених служб, медичних працівників, неурядових організацій та військових кореспондентів.

Для приїзду в Україну фахівці Центру намагалися об’єднати курс, який зазвичай проходить чотири дні в один. Засновник та один з інструкторів Центру тактичної медицини Ласло Гегедюш розповів, що їхня команда прибула на Закарпаття після зустрічі з волонтерами: «Ми зрозуміли, що теж можемо долучитися та надати допомогу країні-сусідці зі свого боку, пояснити і показати те, що ми вміємо і робимо найкраще.  Наша мета – передати тутешнім медикам знання, які, будемо сподіватись, їм все-таки не знадобляться, але в умовах війни є необхідними».

Першу частину навчань провели у приміщенні. Під час навчань на найсучасніших манекенах відпрацьовували протоколи тактичної медицини, послідовність дій при огляді пораненого. Крім того говорили про те як правильно оцінити ситуацію навколо, убезпечити себе та хворого, і якими способами, за допомогою підручних матеріалів, можна зупинити кровотечу.

Другу частину тренінгу провели в польових умовах на вулиці. Саме тут моделювання травм та поранень виконали дуже реалістично – відрізнити манекени від реальної людини було складно. Як запевняє інструктор, в таких умовах медики мають реагувати блискавично та працювати злагоджено. А в перспективі, можуть використати отримані знання в екстреній ситуації та розрахувати власні кроки наперед.

«Мова йде не про те, що кожен з присутніх стане професіоналом, але матиме певний механізм дій, послідовність, яку зможе повторити навіть у стресовій ситуації реального поранення», – додав пан Ласло.

Завідувач відділу експертизи якості надання екстреної медичної допомоги Сергій Боднар наголосив на важливості отриманих знань, адже такий досвід медики можуть використати не лише під час бойових дій, а й у будь-якій життєвій ситуації – чи то ДТП, чи при роботі з постраждалими від природних катаклізмів: «Колеги з Угорщини продемонстрували як правильно діяти у певних ситуаціях при різних ураженнях – як підходити, оцінювати стан та надавати першу допомогу. У нас проходить безперервний процес навчання, однак у тактичної медицини є свої особливості, які варто знати, тим паче зараз».

Андрій Семедій, лікар з медицини невідкладних станів, анестезіолог-реаніматолог, який теж брав участь у тренінгу зазначив, що після навчання важливо відпрацювати навички, до прикладу накладання джгута: «Під час роботи ми не часто стикаємося з такого роду травмами, тому такі курси однозначно потрібні для того, щоб відпрацьовувати це, в першу чергу, фізично. Крім того розуміти, що ми робимо, для чого і як це правильно робити. На тренінгу нам показали багато методів зупинки масивної кровотечі, що є важливим в сфері тактичної медицини».

Вікторія КОПИНЕЦЬ

telega
Підписуйся на наш телеграм канал!

Підпишись на наш телеграм канал де кожна новина виводиться відразу після публікації. Будь першим у курсі подій.

Підписатися
Слідкуйте за нами у соцмережах