129536
08:45 16.052022

Закарпатська наукова студентська конференція зібрала близько ста учасників

Життя 3562

Благодійний фонд «ҐЕНІУС» спільно із Закарпатським угорським інститутом ім. Ференца Ракоці ІІ в рамках Програми «Без кордонів» угорської Національної наукової студентської ради організував Закарпатську наукову студентську конференцію вже вшістнадцяте. Захід, який відбувся 13 травня в онлайн-форматі, зібрав близько сотні учасників.

Мета організаторів – заохочення закарпатських угорськомовних студентів вишів до професійної самоосвіти та будування між ними зв’язків. Протягом років захід переріс у науково-мистецький студентський форум Карпатського басейну, який допомагає молодим дослідникам у налагодженні нових наукових контактів та поглибленні існуючих.

Учасників конференції, зокрема членів журі наукових секцій, привітала директор БФ «ҐЕНІУС» Наталія Вараді. «Приймайте з любов’ю, як заохочення ідеї, думки та поради відомих науковців, щоби, використавши їх у своїй роботі, ви проводили корисні та результативні дослідження, адже мета конференції – виховання покоління молодих закарпатських угорських науковців», – наголосила Наталія Вараді, звертаючись до студентів.

Вона також подякувала уряду Угорщини, Державному секретаріату з питань національної політики Угорщини, Міністерству молоді та спорту Угорщини, Фонду ім. Габора Бетлена за підтримку в проведенні конференції.

Подати заявку для участі мали можливість студенти та аспіранти вищих навчальних закладів зі всього Карпатського басейну. Приймалися дослідження, які проводилися із самоосвітньою метою, зокрема і дипломні роботи, написані на здобуття ступеня бакалавра. Заявки приймалися протягом 6 жовтня 2021 року по 11 квітня 2022 року. За цей час взяти участь у конференції виявили бажання 35 молодих дослідників із трьох вищих навчальних закладів: Закарпатського угорського інституту ім. Ференца ракоці ІІ, Ужгородського національного університету та Університету Мішкольца.

Ректор Закарпатського угорського інституту ім. Ференца Ракоці ІІ, голова Угорської академічної ради Закарпаття Іштван Черничко пригадав перші роки конференції, на яких виступали студенти, котрі тепер вже стали членами журі наукових секцій. «Це також свідчить про необхідність цих конференцій. Мені особисто дуже приємно, що виховання нового покоління закарпатських угорських науковців має міцний фундамент. Є заміна, є молоді люди, які хочуть займатися дослідженнями, яких цікавить наука», – підкреслив ректор. «Нинішній захід – яскравий доказ того, що закарпатські угорці продовжують життя і в цій складній ситуації, і хочуть вижити. Ми всі з нетерпінням чекаємо миру та можливості повернутися до роботи у нормальних умовах», – додав він.

«Організація конференції свідчить про те, що, незважаючи на воєнні умови, триває співпраця, є наукова самоорганізація та відданість збереженню угорської ідентичності», – підкреслив, у свою чергу, керівник дипломатичної місії Консульства Угорщини в Берегові Мігай Андраш Беке, звернувши увагу на успіхи угорської науки.

«Брати участь у конференції потрібно не для того, щоби стати професором, а щоби навчитися способу мислення, який допоможе у всіх сферах життя. […] Тоді ти можеш бути ким завгодно, але з цим тебе буде більше», – наголосив голова угорської Національної наукової студентської ради професор Томаш Вайсбург.

Виступи на конференції тривали ​​у п’яти секціях із 34 доповідачами: біологія, хімія та медицина (9 осіб), географія та туризм (7 осіб), фізика, математика, інформатика та бухгалтерський облік (8 осіб), історія (6 осіб), філологія (4 осіб).

Усі подані наукові роботи пройшли попередню експертну оцінку. Експерти-рецензенти та члени журі конференції були запрошені за професійної допомоги Національної наукової студентської ради.

Роботи оцінювали мінімум 3 і максимум 5 опонентів, з яких щонайменше один був закордонним, один – закарпатським спеціалістом із докторським науковим ступенем, а також молоді дослідники. Кожен студент розпочинав конференцію з балами, нарахованими за попередньо подані роботи, і після презентації міг набрати максимум 100 балів.

Роботи оцінювали 49 фахівців із 13 закордонних та закарпатських вишів, а доповіді на конференції оцінювали 32 членів журі, 10 з яких закордонні спеціалісти, 22 із Закарпаття.

За рішенням фахового журі секція біології, хімії та медицини була поділена на дві підсекції: біологія та медицина і хімія, тому результати були оголошені загалом у 6 секціях.

Молоді дослідники, які взяли участь у конференції, отримають у подарунок флешку на 128 ГБ, а переможці, які посядуть перше місце у 6 секціях, окрім грамот, отримають портативний зовнішній жорсткий диск на 1 ТБ.

У нашому краї організовується чимало наукових конференцій, але Закарпатська наукова студентська конференція – єдина, кращі доповідачі якої можуть взяти участь у конференції угорської Національної наукової студентської ради, яка в тридцять шостий раз відбудеться навесні 2023 року.

Вручення подарунків, нагород та відзнак відбудеться 4 червня на церемонії закриття навчального року БФ «ҐЕНІУС».

CsA/Kárpátalja hetilap

telega
Підписуйся на наш телеграм канал!

Підпишись на наш телеграм канал де кожна новина виводиться відразу після публікації. Будь першим у курсі подій.

Підписатися
Слідкуйте за нами у соцмережах