У 5 зразках редиски на ринку в Чопі виявлено перевищення допустимого вмісту нітратів
Навесні продовольчі ринки рясніють ранньою овочевою продукцією. Проте окрім користі, наприклад, ранні капуста, редис та огірки можуть нанести й шкоду для здоров’я. Адже така продукція вирощується в умовах закритого ґрунту, що сприяє накопиченню в ній надлишкової кількості поживних та часто шкідливих речовин
Природно, що споживачів цікавить питання: чи містять ранні овочеві культури надлишкову кількість нітратів і чи безпечно їх споживати?
Переважна більшість ранніх овочів реалізується на ринках. Дослідження овочевої продукції на вміст нітратів та залишкових кількостей отрутохімікатів здійснюється лабораторіями ветеринарно-санітарної експертизи.
Звертаємо увагу, що кожен продавець на ринку повинен мати експертний висновок лабораторії ветеринарно-санітарної експертизи, де зазначено рівень нітратів у овочах. У магазинах на кожну партію овочевої продукції повинні бути сертифікати якості.
Окрім того, вміст нітратів в овочах визначається атестованою на цей вид діяльності, Закарпатською регіональною державною лабораторією Держпродспоживслужби.
Протягом першої половини квітня фахівцями лабораторій ветеринарно-санітарної експертизи ринків було досліджено ранню капусту, огірки та редис. За результатами досліджень виявлено перевищення допустимого вмісту нітратів у 5 зразках редиски на ринку в м. Чоп. В інших видах рослинної продукції вміст нітратів не перевищує допустимих норм.
З метою придбання якісної та безпечної продукції, фахівці наполегливо рекомендують покупцям цікавитися результатами лабораторних досліджень щодо вмісту в овочах нітратів, залишків пестицидів тощо. У продавців обов’язково повинні бути документи, що засвідчують якість та безпечність партії товару.
Небезпека споживання продуктів харчування із завищеним вмістом нітратів полягає у тому, що нітрати під впливом кишкової мікрофлори відновлюються до нітритів, які призводять до розвитку гіпоксії та загальної інтоксикації.
Встановлено, що нітрити в організмі людини можуть утворювати нітрозаміни, яким властива канцерогенна дія. Останні характеризуються широким спектром токсичної дії і можуть викликати пухлини різної локалізації. Тому ВООЗ рекомендує обмежити вплив нітратів на населення до мінімального рівня.
Прості поради фахівців стануть у нагоді покупцям ранньої овочевої продукції:
– купуйте овочі та фрукти лише в місцях офіційної торгівлі, уникайте стихійних ринків;
– для придбання безпечної продукції поцікавтеся у продавця документами про їх безпеку та якість;
– не купуйте пошкодженої та розрізаної продукції;
– перед споживанням ретельно мийте овочі та фрукти під проточною водою;
– первинна кулінарна обробка овочів (очищення від шкірочки, поверхневих листків тощо), бланшування, відварювання, тушкування – дозволять зменшити вміст нітратів на 20-30%;
– надлишковий вміст нітратів суттєво можна знизити, потримавши розрізані овочі кілька хвилин у воді.
Варто звернути увагу і на те, що овочеві культури можуть піддаватися і бактеріальному забрудненню. Тому перед вживанням їх потрібно ретельно мити.
Про це повідомляє ГУ Держпродспоживслужби Закарпаття.
Підпишись на наш телеграм канал де кожна новина виводиться відразу після публікації. Будь першим у курсі подій.
Підписатися