В Ужгородському замку відкрили фотовиставку «Війна за мир», де зображені світлини життя на фронті закарпатських бійців
Напередодні 25-ої річниці незалежності України в Закарпатському краєзнавчому музеї відкрили міжнародну документальну фотовиставку «Війна за мир».
Актуальність виставки є беззаперечна, адже найважливішим для українського народу є мирне вирішення військового конфлікту та завершення війни.
Виставка створена на основі робіт чотирьох фотокореспондентів та матеріалів, наданих самими бійцями. Вона вже встигла об’їздити багато міст Словаччини.
Організаторами заходу виступили громадська приймальня Української Гельсінської Спілки з прав людини в місті Ужгород та ГО «Закарпатська асоціація територіальних громад».
Виставка складається не тільки з фотографій, а й речових експонатів. В роботах також представлена діяльність захисників незалежності України – військових окремої зведеної штурмової роти «Карпатська Січ» у складі 93 механізованої бригади Збройних сил України. Цей батальйон сформували закарпатські добровольці, що воювали в найзапекліших боях на сході України – Донецький аеропорт та село Піски поблизу Донецька.
Світлини показують не лише бойовий шлях бійців, але й ті рідкісні щасливі моменти їхнього життя, коли вони просто грають в шахи, читають книги або пишуть листи рідним. Також, на декількох фото зображене весілля, що відбулося на фронті – скільки добра і любові є в цих людях, що кожен день ризикують своїм життям задля нашої безпеки. Але є й такі роботи, на яких зображені всі ті руїни та безлад, що спричинив військовий конфлікт.
Борис Кондратюк голова ГО «Закарпатська асоціація територіальних громад» розповів, що фотовиставка є постійно діючою, крім тих випадків коли її вивозитимуть за кордон. Окремий блок виставки складається з фотографій, що виступають документальним доказом порушень міжнародного гуманітарного права та прав людини, зокрема Додаткового протоколу ІІ до Женевських конвенцій від 12 серпня 1949:
- статті 16, про захист культурних цінностей та місць відправлення культу;
- статті 4, про основні гарантії гуманного поводження, посягання на життя, здоров’я, фізичний і психічний стан осіб, отримання освіти дітьми та інше.
Все це неодноразово порушувалося, адже обстрілювали й церковні будівлі, школи та заклади культури…
Організатори сподіваються, що виставка буде нести просвітницько-інформаційний характер та донесе до всіх об’єктивну інформацію щодо конфлікту на сході України з точки зору міжнародного гуманітарного права та порушення прав людини Російською Федерацією.
Вікторія КОПИНЕЦЬ
Підпишись на наш телеграм канал де кожна новина виводиться відразу після публікації. Будь першим у курсі подій.
Підписатися