12570
17:03 18.082016

Питання про надання переселенцям житла на Закарпатті залишається відкритим…

Життя 5681

Проблеми переселенців по всій Україні, зокрема і в нашому краї постають досить гостро. Адже люди, що поїхали з рідної домівки через проведення АТО покинули все нажите роками та переїхали в незнайомий для них край в пошуках безпеки. Але тут вони зіштовхнулись з багатьма проблемами, зокрема пошуки роботи та житлові питання. Вони отримують соціальну допомогу від держави, але цих грошей занадто мало, щоб оплачувати таке дороговартісне житло.

IMG_1585

Тому, сьогодні в Закарпатській ОДА провели круглий стіл, щоб знайти вирішення проблеми житла для переселенців. В ньому взяли участь Тетяна Хорошилова та Константин Блажевич, представники громадської організації «Закарпаття-Донбас», Олесь Ладижець, представник регіонального штабу з питань ВПО, Тетяна Заєць, в. о. начальника головного управління Держгеокадастру у Закарпатській області та Наталія Омелянюк, заступник директора департаменту соціального захисту населення Закарпатської ОДА.

ГО «Закарпаття-Донбас» повідомили, що вони вже досягли невеликих успіхів, адже на сесії міської ради було затверджено проект рішення про передачу будівлі колишньої котельні за адресою Артилерійська 6А у їхню власність. Але на будь яке будівництво потрібні кошти, а їх не виділили і все залишилося без змін.

В області зараз діє кілька програм кредитування, серед яких програма фонду Власний дім, де можна отримати кредит під 3 %, але для цього особа має проживати в сільській місцевості і тоді може скористатися ним для будівництва чи ремонту житла. Діє також обласна програма із забезпечення молоді житлом, для участі в ній людина має стати на облік як та, що потребує поліпшення житлових умов. Стати на такий облік можуть громадяни, що взагалі не мають житла, або проживають в найманих квартирах чи гуртожитках.

«За даними структурних підрозділів райдержадміністрацій та міськвиконкомів з питань соціального захисту громадян в Закарпатській області зареєстровано 3467 внутрішньо переміщених осіб, тобто 2057 сімей. Більше 2 тисяч є непрацездатними – діти, пенсіонери, особи з інвалідністю», – розповідає Наталія Омелянюк.

Департамент соціального захисту оплачує тільки перші 10 днів проживання внутрішньо переміщеної особи, до моменту призначення їй державної допомоги. Після цього людина отримує довідку, що вона внутрішньо переміщена особа та змушена самостійно шукати собі житло та оплачувати його.

IMG_1588

На зустрічі також підняли питання про те, що деякі особи подають неправдиву інформацію в органи державної влади про наявність в них житла чи депозитних рахунків, що перевищують 10 мінімальних заробітних плат. Є й такі, що реєструються одразу в декількох областях, щоб отримувати більшу грошову допомогу. Це пов’язано з тим, що в кожній області окремий реєстр внутрішньо переміщених осіб і коли вже про таку аферу стає відомо, людину зобов’язують повернути всі отримані кошти. Представники ГО «Закарпаття-Донбас» пояснили, що до кожного такого випадку потрібно підходити індивідуально, адже є ситуації, коли людина не знала, що на неї зареєстровано житло або відкрито рахунок, цим самим несвідомо подала неправдиві дані.

Олесь Ладижець зауважив, що проблема з житлом протягом 2 років так і не вирішилася. Були надіслані запити в усі селищні та міські ради Закарпатської області про вільні об’єкти для проживання. Але навіть для запропонованих 2-ох об’єктів потрібні були кошти для реконструкції. Тому це все залишилося на початковій стадії.

Активісти звернутися й до Держгеокадастру, з проханням виділити їм ділянку під будівництво. «Держгеокадастр немає права виділяти земельні ділянки для будівництва житлових будинків. В нашу компетенцію входить лише виділення сільськогосподарських земель для ведення селянського господарства за межами населених пунктів», – повідомила Тетяна Заєць. Також, вона зауважила, що ділянок в межах Ужгорода чи Ужгородського району практично немає, тому переселенці повинні розглядати можливість отримати ділянки у більш віддалених районах.

Поки внутрішньо переміщені особи стукають у всі можливі двері, щоб знайти вихід з ситуації, держава ще навіть не створила ефективні механізми надання їм допомоги з житлом.

Вікторія КОПИНЕЦЬ

telega
Підписуйся на наш телеграм канал!

Підпишись на наш телеграм канал де кожна новина виводиться відразу після публікації. Будь першим у курсі подій.

Підписатися
Слідкуйте за нами у соцмережах
Новини
Традиційний турнір пам’яті Василя Герея зібрав рапіристів із 6 областей України
20:11
У місті Старий Самбір на місці колишнього концентраційного табору відкрили меморіальний парк
19:57
У Сваляві вшанували пам’ять жертв сталінського терору
19:45
У Мукачеві почали встановлювати різдвяну ялинку
19:38
Перспективи співробітництва Закарпаття та графства Корнуолл у Великобританії обговорили під час онлайн-наради
19:21
У Падіюні триває реєстрація учасників виставки-конкурсу «Міс-кіс 2024»
19:01
Зберігав удома розфасовані метамфетамін і канабіс: мукачівця засудили до 6 років позбавлення волі
16:22
У Чехії затримали закарпатця, який переховувався від правосуддя за вимагання 110 тисяч доларів США надуманого боргу
16:10
Поліція затримала зловмисника, який «мінував» драмтеатр в Ужгороді
15:54
Наш край приймав міжнародні змагання з художньої гімнастики
15:48
Всі новини