В УжНУ тривають курси з навчально-військової підготовки
…Переважно молодь. Хлопці і дівчата. Але є й чимало інших представників вишу та мешканців міста загалом. Відповідно до Закону України «Про основи національного спротиву», із 1 березня викладацький склад кафедри військової підготовки Ужгородського національного університету розпочав заняття з навчально-військової підготовки.
Вони охоплюють курси «Вогнева підготовка» та «Стрілецька зброя». Як зазначив Василь Олійник, завідувач кафедри військової підготовки УжНУ, заняття відбуваються на трьох локаціях.
Працівників альма-матер та загалом мешканців міста фахівці знайомлять зі стрілецькою зброєю, її механізмами, як вони працюють; навчають, як правильно тримати автомат і стріляти з нього, щоб насамперед захистити себе та Батьківщину від ворога.
Охочих займатися є чимало.Розпочинали з 25–30 осіб. Відтак уже на третій день кількість збільшилася до 140–150 слухачів. Олексій, студент кафедри військової підготовки, який допомагає відвідувачам, зазначив: «Якщо людина вперше тримає зброю, то для неї це нове. І потрібно дати розуміння, як працювати зі зброєю, які її принципи роботи, як розбирати та збирати той же автомат. Первинні навички дадуть можливість упевненіше почуватися, якщо доведеться застосовувати цей засіб знищення ворога».
Контингент слухачів різний. Зокрема, дехто проходив початкову військову підготовку ще в школі в радянський період і хоче згадати навички. Так. Галина, мешканка Ужгорода, розповіла: «Я прийшла для того, щоб згадати. І в разі чого… На цей момент за внутрішнім світом не збираюся нікуди йти. Тому що Ужгород – це край України. Тобто якщо не дай Боже обласного центру Закарпаття торкнеться, ну хоч би, як казали в радянські часи, по-партизанськи, то важливо згадати, як користуватися».
Є на заняттях і ті, хто вперше взяв до рук зброю. Скажімо, Марія, гід в Ужгороді, говорить: «Я взагалі планувала йти на військову кафедру, навіть незважаючи на всі ці події, що сталися. Адже йдеться про мою власну безпеку та безпеку людей, які мене оточують. Ці курси надали якоїсь упевненості. І навіть коли закінчиться війна, у країні лишиться багато зброї. Потрібно розуміти, що з цим робити. Вона може будь-де валятися. Її можуть брати до рук діти, загалом люди, які не розуміються на зброї. Отож такі навички можуть знадобитися не лише пі час воєнних дій.
Заняття на військовій кафедрі можуть відвідувати всі громадяни України з 9.00 до 11.00. При собі потрібно мати посвідчення особи.
Володимир ТАРАСЮК, «Погляд»
Підпишись на наш телеграм канал де кожна новина виводиться відразу після публікації. Будь першим у курсі подій.
Підписатися