На Виноградівщині в теорії та на практиці знайомилися з кіньми
29 січня для наїзників та любителів коней у виноградівському Кінному центрі «Селід» організували цикл лекцій на тему «Взаємовідносини людини і коня». На початку заходу присутніх привітав керівник центру Ерік Маргітич і представив лекторів – Рудольфа Вайду, зберігача гусарських традицій, та Роберта Вірта, чемпіона Європи з верхової їзди серед любителів. Оновлені криті стайні центру тепер надають можливість проводити заходи в комфортних умовах навіть узимку.
Говорячи про відчуття безпеки, Роберт Вірт зазначив, що кінь – це тварина, яка тікає, а людина за своєю природою – хижак. Отже, у стосунках між ними треба намагатися примирити двох давніх ворогів. Розташування очей та вираження почуттів у людей та коней є протилежними, до того ж ми хочемо всістися туди, де хижаки хапають коня в першу чергу. Роберт Вірт також застеріг не плескати тварину долонею після успішного виконання завдання. За його словами, шкіра коней настільки чутлива, що вони одразу відчувають, коли на них сідає муха, не кажучи вже про сильне плескання. Наше мислення, яке випливає з людських стосунків, ми хибно намагаємося перенести на роботу з кіньми. «Слід тренувати коня грою, але лише допоки й він вважає її такою», – наголосив спеціаліст, який проводить уроки верхової їзди, а потім навів приклади шкідливих звичок, що можуть зашкодити тварині.
Після виступів відбулося практичне навчання. Бажаючі мали подолати верхи на одному з коней заздалегідь установлену смугу перешкод. Хоча із завданням впоралися всі, підхід у кожного був свій. Двоє фахівців детально проаналізували побачене, звернувши увагу на правильні та неправильні рішення.
Після обіду Рудольф Вайда розповів про окремі фактори верхової їзди. За його словами, ми повинні розуміти, що, як і навіщо робимо. Наприклад, сьогодні мало хто знає, що наїзник сідає на коня зліва, тому що солдати носили свої мечі на лівому боці й цей звичай перейшов до нащадків.
На завершення заходу відбулася командна гра. Було сформовано дві групи: з аматорів та досвідчених вершників. Учасники мали без інструментів умовити трьох коней бігти по колу в одному напрямку. Завдання краще виконали досвідчені наїзники, хоча й аматори показали непогані результати. Після цього лектори знову проаналізували побачені дії.
Рудольф Вайда, резюмуючи цикл лекцій, зазначив, що слід бути скромними й постійно вчитися, намагатися збирати всю інформацію і зберігати корисну. А якщо заняття з конем розпочалися погано, навчіться відпускати.
Янош Товт/Tóth János/Kárpátalja hetilap
Підпишись на наш телеграм канал де кожна новина виводиться відразу після публікації. Будь першим у курсі подій.
Підписатися