123578
08:30 26.012022

У Мукачеві відкрилася фотовиставка природних скарбів країн Вишеградської четвірки

Життя 3611

В Угорському домі ім. Мігая Мункачі відкрилася фотовиставка природних скарбів країн Вишеградської групи. Експозицію до Дня угорської культури організувало Генеральне консульство Угорщини в місті Ужгороді. Виставка світлин, які представляють вражаючі природні багатства Угорщини, Словаччини, Чехії та Польщі, триватиме до 20 лютого.

На відкритті присутніх привітав Йосип Торпої, директор Угорського дому ім. Мігая Мункачі. Він, зокрема, подякував Генконсульству за можливість відзначити День угорської культури в Мукачеві такою чудовою виставкою. Йосип Торпої зазначив, що наш край завжди належав до Центральної Європи, історія й природні багатства Закарпаття та країн Вишеградської групи дуже подібні.

Як відомо, Угорщина з 1 липня 2021-го головує у Вишеградській четвірці, групі з чотирьох центральноєвропейських країн, яка минулого року відзначила 30-ліття з часу створення.

«Вишеградська група – це територія з історією, схожими культурою та світоглядом. Закарпаття й сусідні області Західної України також мають риси спільної європейської історії та природної спадщини», – зазначив Генеральний консул Угорщини в Ужгороді Йожеф Бачкаї у своїй промові.

«Нинішньою виставкою ми передаємо вам вітання та повагу з боку країн Вишеградської групи. Ми дивимося на вас як на друзів, християнських братів і сестер. Головний інтерес Угорщини та інших держав – членів V4 – це демократична, процвітаюча, незалежна Україна», – додав дипломат.

Щодо українсько-угорських відносин він зазначив: «На жаль, стосунки між Україною та Угорщиною протягом останніх років погіршилися. Ми, угорці, хочемо, щоб наша співпраця якомога швидше повернулася на ґрунт взаємної поваги та спільних інтересів».

«Як показують представлені на виставці світлини, для того щоб побачити фантастичні природні багатства, зовсім не обов’язково їхати в далекі екзотичні краї, дивовижні речі можна відкрити навіть у нашому найближчому оточенні», – зазначив Йожеф Бачкаї.

Подякував Генеральному консульству за виставку й секретар Мукачівської міської ради Іван Маняк. Він наголосив, що Бог подарував людям чудові природні скарби й обов’язок кожного – плекати, зберігати та передавати ці скарби наступним поколінням.

Аттіла Коприва, завідувач кафедри образотворчого мистецтва Закарпатської академії мистецтв, у свою чергу, підкреслив: «У природі ми отримали від Бога дар, який спонукає художників творити. У мистецтві немає кордонів». За словами художника, хоча нас і намагаються розмежувати штучними рубежами, є речі, з якими це зробити неможливо, наприклад, із природою. «Карпати утворюють єдиний хребет, і хоча зверху вони розділені штучними межами, коріння дерев у лісах під землею рівномірно перепліталося протягом тисячоліть. Мистецтво так само здатне безмежно пов’язувати нації та культури», – підкреслив Аттіла Коприва.

Після вітальних промов присутніх запросили долучитися до невеликого фуршету та оглянути світлини. Затишну атмосферу підкреслила гра на саксофоні Іммануїла Бокотея.

VE/Kárpátalja hetilap

telega
Підписуйся на наш телеграм канал!

Підпишись на наш телеграм канал де кожна новина виводиться відразу після публікації. Будь першим у курсі подій.

Підписатися
Слідкуйте за нами у соцмережах