Безсмертні штучні квіти: закарпатців закликають не нести на цвинтар сміття
1 листопада християни відзначають День усіх святих. Здавна існує традиція цього дня вшановувати пам’ять тих, хто відійшов у вічність.
До цього закарпатці починають готуватися заздалегідь. Напередодні прибирають могили та купують ритуальні товари.
Попри заклики екологів та представників релігійних громад не нести на цвинтар штучні квіти, ці товари до сих пір затребувані. Незважаючи на їхню синтетичність, люди часто помилково вважають, що саме така поминальна атрибутика є більш доречною.
Екологи наголошують, що пластикові вінки й квіти не мають нічого спільного з виявом християнської віри, це традиція, що поширилася у радянські часи, і в Європі нічого подібного немає.
Уся ця штучна краса не має жодного сакрального чи релігійного значення, а завдає лише шкоду для живих людей та для довкілля. Терміни розкладання пластику становлять від 100 до 500 років. Виходить, що штучні квіти будуть розкладатися довше, ніж триває життя людини. Штучні квіти – це навіть не шанобливий подарунок для мертвого, а справжня отрута для живого, що загрожує нам різними захворюваннями.
Експерти з’ясували, що під дією кліматичних факторів, у процесі розкладу, пластик виділяє отруту в атмосферу. Старі пластикові квіти викидають на сміттєзвалище, де вони пролежують тривалий час. Спалювання таких квітів забруднює повітря токсинами і тим ми дихаємо. Це пряма загроза здоров’ю, особливо такі викиди сприяють виникненню онкологічних захворювань. Закопувати їх теж немає сенсу, бо вони не гниють. Тож витрачати чималу суму на квіти, котрі згодом стануть сміттям, – як мінімум, нерозумно.
Навіть пластикові пляшки становлять меншу біду, оскільки можуть піддаватися переробці. А ось штучні квіти – ні.
Священнослужителі також підтверджують той факт, що штучні квіти й вінки з кожним роком усе більше забруднюють навколишнє середовище. На кладовищах накопичуються гори сміття, більшу частину якого становлять штучні квіти, котре практично не вивозиться і не утилізується.
Окрім того, пластикові квіти – мертві. А символ християнства – вічне життя.
За ініціативи екобюро УГКЦ, на входах до кладовищ встановлюють спеціальні банери із закликами не нести на могили пластикові вінки та квіти. Гасла повідомляють про шкоду від таких виробів. Можливо, завдяки таким інформаційним дошкам та нагадуванням священнослужителів мешканці області потроху відмовляться від цього «сміття».
Альтернативою пластиковим можуть стати живі квіти та сухоцвіти.
Хоча найважливіше, що варто принести на кладовище, – це молитву.
Христина БІКЛЯН
Підпишись на наш телеграм канал де кожна новина виводиться відразу після публікації. Будь першим у курсі подій.
Підписатися