«Жовтий» рівень епіднебезпеки: на Закарпатті погіршується динаміка захворюваності на COVID-19
Епідемічна ситуація на Закарпатті стрімко погіршується. Тільки минулого тижня тут зафіксували 265 нових випадків. Про це нині під час брифінгу повідомила головна епідеміологиня Закарпаття Вікторія Тимчик.
– Ми бачимо, що ситуація у нас погіршується. По-перше, значно більше пацієнтів звертається за медичною допомогою. Збільшується, як кількість тестувань, так і нових випадків захворюваності на COVID-19. Не тішить нас і динаміка госпіталізованих. Крім того, варто зазначити, що зросла кількість хворих серед дітей. На фоні не дуже радісної картини, ми таки продовжуємо вакцинальну кампанію. Щоправда прогнози – не надто приємні. Наразі на Закарпатті тільки 13% населення отримало першу дозу вакцини, 8,3% – дві дози. Хочу зазначити, що зараз в області є три вакцини: Pfizer, CoronaVac, AstraZeneca. Moderna закінчилася по всій країні, – розповіла Вікторія Тимчик.
Як розповіли спікери брифінгу, в усіх регіонах України з 23 вересня буде встановлено «жовтий» рівень епідемічної небезпеки. Він передбачає такі обмеження: строге носіння масок; заборону масових заходів за участю понад однієї людини на 4 квадратних метри площі території або наповненістю залу понад дві третини місць; не більше від чотирьох людей за столиком в закладі громадського харчування, а відстань між столами – мінімум 1,5 метри; кінотеатри та інші заклади культури працюватимуть із заповненістю залів менше за дві третини місць або 50% місць у залі; спортивні зали та фітнес-центри за умови обмеження кількості відвідувачів з розрахунку одна людина на 10 квадратних метрів площі.
При цьому обмеження жовтого рівня не будуть застосовуватися, якщо всі учасники та мінімум 80% персоналу мають одну або дві дози або ж зроблений у рамках 72 годин ПЛР чи експрес-тест.
– Ситуація досить напружена. Обласна інфекційна лікарня наразі загружена на 55%, – розповідає Михайло Поляк, керівник цього закладу. – Кількість нових хворих щоденно збільшується. Реанімаційні відділення повністю заповнені. Щодня хтось помирає в нашій області. Не знаю, скільки має померти людей, щоб закарпатці нарешті зрозуміли, що необхідно вакцинуватися, особливо старшому населенню. Адже прививається у нас переважно молодь. А старші люди, особливо у селах, цим нехтують. Більшість хворих – з Дельта штамом. Він блискавично розвивається в організмі. Хворі, в яких виявили цей штам, мали такі симптоми: кишкові розлади, висока температура, біль у горлі, кашель, втрата слуху.
У свою чергу директор Центру легеневих хвороб Василь Скрип розповів, що наразі у їхньому закладі для хворих на коронавірус збільшено 100 ліжок. Усі хворі, які перебувають наразі у Центрі, у досить важкому стані.
З 10-ти реанімаційних ліжок зайнято 7. Двоє хворих достатньо довго знаходяться на апаратах ШВЛ.
– Мене часто запитують, чи хворіють вакциновані. Так, за останній місяць у нас було троє пацієнтів, які були щеплені. Двох вже виписали. Гострого перебігу хвороби у них не було. За весь час пандемії у нас померло сто пацієнтів. Жодного вакцинованого серед них не було. Тому, це є головна причина, чому слід вакцинуватися. Щеплення потрібно для того, щоб уберегти себе від важкого перебігу хвороби і можливої смерті. Тому звертаюся до всіх медичних та педагогічних працівників, та й загалом до всіх закарпатців – вакцинуйтеся! – наголосив Василь Скрип.
Що стосується закладів освіти, то з 23 вересня через «жовту» зону адаптивного карантину в Закарпатській області скоріш за все закриють школи та дитячі садки, в яких рівень вакцинації від COVID серед персоналу не досягає 80%. Влада закликає педагогів зробити щеплення.
Христина БІКЛЯН
Підпишись на наш телеграм канал де кожна новина виводиться відразу після публікації. Будь першим у курсі подій.
Підписатися