В Ужгороді відкрили виставку угорського фотомитця Антраша Банкуті
У суботу, 6 серпня, в ужгородській «Галереї Ілько» відкрився фотовернісаж одного з найвідоміших в сусідній Угорщині фотомайстра Антраша Банкуті.
Пан Андраш впродовж тривалого часу (1995-2012 роки) обіймав посаду завідувача фотокореспонденції найбільшого в Угорщині політично-економічного часопису HVG. Нині він є головним редактором професійного журналу Digitális Photo Magazin, одним із засновників Будинку угорських фотографів, організатором багатьох фотовиставок та викладачем кількох університетів, десять років поспіль працює головним редактором книжкової серії «Фотографії року».
У 1983 році Міжнародна спілка журналістів присвоїла А. Банкуті звання «Міжнародний майстер фотографії», у 1993 році він був удостоєний Пулітцерівської премії. Нині роботи А. Банкуті зберігаються в Угорському музеї фотографії та в Історичному фотоархіві Угорського національного музею.
Андраш Банкуті впродовж свого довгого творчого життя часто бував у колишньому СРСР та країнах, які постали на його руїнах, у тім числі й в Україні. На виставці, яка після Ужгорода поїде вглиб країни, представлено фото як кількарічної, так і 20-30 літньої давності, зроблені фотомайстром на Закарпатті, у Києві, Дніпрі, Донецьку, Криму та інших регіонах України, в тому числі й Чорнобильській зоні.
У центрі уваги об’єктиву митця – найрізноманітніші суспільні персонажі: політик, алкоголік, шахтар, панк, селянин, жінки-красуні, дітлахи. Його знімки є і свідченням суспільних процесів нашої мінливої епохи. «Я дуже люблю переглядати старі фото – бо на них наша історія, історія поступу людської цивілізації. Те, що сьогодні ми сприймаємо як компонент нашого життя – через 50-60 років матиме історичну цінність» – каже митець.
Головним організатором нинішньої виставки є Генеральне консульство Угорщини в Ужгороді за найактивнішого сприяння дирекції «Галереї Ілько». Відкриваючи подію віце-генконсул Ласло Віда наголосив, що цьогоріч виповнюється 25 років від дня встановлення дипломатичних стосунків між Україною та Угорщиною та відкриття в Ужгороді угорської дипломатичної установи і сьогоднішня культурно-мистецька подія лише розпочинає низку акцій, приурочених цій даті, мета яких – глибше пізнати культуру, звичаї та життя двох сусідніх і по-приятельськи налаштованих один до одного народів.
Василь Ільницький, Ужгород. Фото автора
Підпишись на наш телеграм канал де кожна новина виводиться відразу після публікації. Будь першим у курсі подій.
Підписатися