114830
16:29 14.062021

Міжнародний форум транскордонного співробітництва провели в Ужгороді. Фото. Відео

Життя 8096

14 червня в залі засідань Закарпатської обласної ради пройшов міжнародний форум міжрегіонального та міжмуніципального транскордонного співробітництва «Україна у Карпатському Єврорегіоні». Захід організували у гібридному форматі – з безпосередньою участю із забезпеченням карантинних вимог та в дистанційних онлайн-включеннях.

Ще перед початком форуму на учасників чекало музичне привітання від Заслуженого академічного Закарпатського народного хору. Після чого вже й розпочалося безпосереднє відкриття форуму. Участь у роботі міжнародного форуму взяли представники місцевого самоврядування, консульських установ країн-сусідів та громадських організацій, як з України, так і з-за кордону.

Із вітальним словом до учасників звернувся Олексій Петров, голова Закарпатської обласної ради, та розповів, що у 1993-му році обларада виступала одним із засновників Карпатського Єврорегіону.

«Підписання у 2014 році угоди про асоціацію України з ЄС надало старт як системним реформам наближення національного законодавства до європейських стандартів, так і заклало початок впровадження реальних реформ нашого життя. Зокрема, і через механізми транскордонного співробітництва. Для Закарпаття, яке межує з чотирма країнами Європейського Союзу, транскордонне співробітництво з прикордонними регіонами, в рамках Карпатського Єврорегіону, набуває особливого значення», – додав Олексій Петров та побажав усім плідної роботи, обміну досвідом та новими ідеями, адже це тільки перші кроки на шляху до спільного та скоординованого розвитку в Карпатському Єврорегіоні в умовах нових глобальних викликів.

У свою чергу, голова Закарпатської ОДА Анатолій Полосков зауважив, що створення Карпатського Єврорегіону демонструвало потребу регіонів у пошуку нових форм взаємодії, бажання включатися до процесів євроінтеграції та знаходити фінансові ресурси для вирішення спільних проблем.

Єврорегіоном передбачалася спільна діяльність у таких напрямках як розбудова прикордонної інфраструктури, в тому числі пунктів пропуску, планування транскордонних коридорів, охорона природного навколишнього середовища, економіка і міжнародний туризм, збереження культурної спадщини, співпраця у сферах культури та освіти. Всі ці напрямки залишаються актуальними й сьогодні.

Територія Карпатського Єврорегіону отримала можливість брати участь у трьох таких програмах: Польща – Білорусь – Україна; Угорщина – Словаччина – Румунія – Україна; Румунія – Україна. А Закарпаття, як національний представник України, є учасником усіх трьох програм одночасно – це суттєва перевага, яка може використовуватись більш ефективно.

До учасників форуму звернувся й Генеральний консул Угорщини в Ужгороді, Йожеф Бугайла. Дипломат подякував за запрошення та звернув увагу на те, що між нашими країнами традиційно існує дружба та співпраця: «Це важливий день, тож бажаю усім плідно попрацювати, досягти поставлених цілей та отримати хороші результати в рамках проведеної роботи».

Через онлайн-зв’язок до роботи форуму долучилося чимало експертів з Угорщини, Словаччини, Румунії та України. Дискусії велися в рамках тематичного круглого столу із узагальненою темою «Карпатський Єврорегіон як важливий інституційний інструмент євроінтеграційного поступу України». Підсумком роботи форуму стало підписання меморандуму про утворення та діяльність транскордонної мережі «Форум міст-побратимів та міст-партнерів Карпатського Єврорегіону» і угоди – «Форум громадянського суспільства Карпатського Єврорегіону».

Вікторія КОПИНЕЦЬ

Відео – Дмитро МИСЬ

telega
Підписуйся на наш телеграм канал!

Підпишись на наш телеграм канал де кожна новина виводиться відразу після публікації. Будь першим у курсі подій.

Підписатися
Слідкуйте за нами у соцмережах