Лісова школа «Виноградівського ЛГ» вперше за довгий час прийняла учнів на навчання
Після довготривалої перерви лісова школа, що діє у «Виноградівському ЛГ» прийняла своїх перших учнів. Більше року, через карантин заняття у лісовій школі не проходили, тепер із послабленням карантинних обмежень завзяті школярі вперше за довгий час, сіли за парти лісової школи.
Тут діти вивчають все про ліс, лісових мешканців та про найрізноманітніші рослини. Головна відмінність лісової школи – усе навчання у форматі гри та інтерактиву. Завдання біля дошки чергуються із рухливими завданнями. Тут можна відчути на дотик те, що відчувають дикі звірі в лісі, навчитися стріляти з лука, довіряти своїм відчуттям та розрізняти запахи – усе як у справжній дикій природі.
Загалом лісова школа на території лісового господарства діє вже 3 роки. Її відкрили до 100-річчя з дня народження видатного українського педагога та письменника Василя Сухомлинського. Саме від нього і запозичили досвід навчання під відкритим небом. Сухомлинський був прибічником ідеї пізнання світу через красу природи і неодноразово проводив навчання із своїми учнями саме на природі, бо в таких умовах дитина більш вільна та відкрита до нових знань.
Під час уроків у лісовій школі діти отримують позитивні емоції, так у них формується прихильне ставлення до природи, до лісу зокрема.
«Усі наші завдання для діток – це формат гри. Ми вчимо їх сортувати насіння, розпізнавати сліди, породи дерев, розгадувати загадки про природу. Наша мета – в ігровій формі пізнати ліс. Коли дитина візуально побачить і відчує на дотик – 100 відсотків, що вона краще запам’ятає», – розповідає координаторка лісової школи Лідія Зейкан.
Лісову школу часом проводять і на виїзді, зокрема на місцевих фестивалях та святах. Завжди до таких уроків радо долучаються і дорослі, і малі. Загалом навчальна програма школи розрахована переважно на діток до 14 років. В арсеналі організаторів більше 50 креативних завдань для учнів різного віку. Для менших простіші, старшим – більш складні. За час свого існування лісова школа провела заняття для учнів з 11 шкіл. Сюди приходять і просто на екскурсію, і на різні навчальні та святкові заходи. Сюди приходять, бо тут затишно і кожного гостя – приймають як кращого друга. А ще тут дають корисні і такі потрібні знання.
Аби потрапити на лісову школу – варто сконтактувати з координаторами проекту, котрі точно відгукнуться на вашу ініціативу.
Про це інформує Закарпатське ОУЛМГ.
Підпишись на наш телеграм канал де кожна новина виводиться відразу після публікації. Будь першим у курсі подій.
Підписатися