На Тячівщині матушка-майстриня створює ікони з бісеру
Створити ікону з бісеру — мрія кожної майстрині-рукодільниці. Але для цієї роботи потрібне не лише творче натхнення, адже оздоблення ікони означає єднання людини з вищими силами Всесвіту. Тож той, хто їх створює, має мати чисту та щиру душу, любити свою справу, а ще важливо досягти духовної й естетичної гармонії. Тільки за таких умов образ буде виконувати роль духовного оберега.
Ось такі святі обереги вже кілька років поспіль створює матушка Анна Савула з Дубового. Вона трудиться над оздобленням ікон бісером. Її роботи прикрашають оселі та храми не тільки в Україні, а й за кордоном.
Про мистецтво оздоблення ікон та творче хобі матушки Анни – у матеріалі Дубове.
Матушка Анна вперше захопилася оздобленням ікон ще малою дівчиною. Якось побачила, як тітка, яка теж була матушкою, акуратно прикрашала бісеринками святий образ, і ця робота її зачарувала та захопила. Тож захотілося і собі прикрасити образ.
– Мені було років 9, коли я вперше побачила, як оздоблює тітка образ бісером. Однак сама спробувала майструвати у підлітковому віці. Перший виріб – ікона Казанської Божої Матері, яку подарувала знайомим, а після цього мені сподобалося радувати своїм мистецтвом людей. Друга ікона була св. Миколая Чудотворця, яку придбали до Росії, – розповідає матушка Анна.
З того часу майструє чи не щодня. Нині у колекції майстрині понад 60 робіт різних розмірів. Найбільша робота, яку довелося оздоблювати, – картина «Тайна вечеря» розміром 160х110 см. На неї витратила 2 тижні.
Процес роботи з прикрашення ікон довгий та клопіткий.
Найперше, матушка заготовляє основу для образа з ДВП, на яку прикріплює придбану заготовку-макет. Відтак, починається творчий процес. Фон картини майстриня оздоблює спеціальним піщаним матеріалом, а персонажів ікони – бісеринками. Кріпляться як бісеринки, так і декоративний пісок до картини за допомогою клею.
– Ця робота вимагає зосередженості та естетичного смаку. Іноді складніше зробити фон самої ікони, ніж викласти бісерини на образі. Адже піщаний блиск досить неслухняний, а його треба акуратно та рівномірно розподіляти на картині. Однак головне – до роботи можна приступати тільки з легким серцем і добрими думками. Тоді й образ випромінюватиме добро та любов, – розповідає про процес роботи матушка Анна.
Зазвичай майстриня трудиться над оздобленням ікон від кількох днів до кількох тижнів. Свої роботи матушка викладає на інстаграм-сторінці, через яку про творчу справу й дізнаються шанувальники такого мистецтва.
– Частіше оздоблюю ікони на замовлення. Хтось хоче придбати святий образ для себе, хтось – у подарунок на весілля, хрестини чи інші урочистості, – каже матушка.
Саме через інтернет й більшість робіт майстриня продала не тільки по всій Україні, а й за кордон – до Москви та Чехії. Кілька ікон навіть прикрашають православні храми. Зокрема, одна така ікона є у Свято-Георгіївському храмі с. Калини.
Матушка Анна переконує, що не зупинятиметься на досягнутому, тож і надалі творитиме красу. Адже це заняття допомагає не тільки їй розкрити творчий потенціал, а приносить естетичне задоволення та духовну втіху іншим.
Підпишись на наш телеграм канал де кожна новина виводиться відразу після публікації. Будь першим у курсі подій.
Підписатися