109166
16:12 30.122020

Понад 900 бюджетних установ у новостворених ОТГ Закарпаття можуть опинитися під загрозою припинення газопостачання

Життя 2511

Станом на 30 грудня, понад 900 бюджетних установ області, серед яких — садочки та школи, не мають постачальника газу. Відомості про постачальників для цих об’єктів відсутні на інформаційній платформі оператора газотранспортної системи АТ «Укртрансгаз». Такий стан справ буквально за 2 дні може призвести до складної ситуації, коли відбір газу даними установами вважатиметься несанкціонованим, що, у свою чергу, матиме негативні наслідки.

«Відповідно до чинного Кодексу ГРС, за відсутності у споживача постачальника, відбір газу ним вважається несанкціонованим. Якщо споживач не припинив, а навпаки продовжує відбір газу, у такому випадку вартість спожитого природного газу у відповідний період буде розрахована з коефіцієнтом 2. Простими словами, за спожитий газ такій установі доведеться сплатити подвійну вартість з наступним додатковим навантаженням на бюджет та безпосередньою відповідальністю керівника установи», — пояснила комерційна директорка АТ «Закарпатгаз» Юлія Соколова.

Якщо споживач не включений до реєстру споживачів будь-якого постачальника, він не тільки не має права здійснювати відбір природного газу з газорозподільної системи, але й зобов’язаний подати до Оператора ГРС письмову заяву про припинення розподілу природного газу на його об’єкт. Про це детально йдеться у пункті 4 глави 5 розділу VI Кодексу ГРС.

З метою недопущення порушень чинного законодавства та забезпечення сталого та безперебійного газопостачання об’єктів, адміністрація АТ «Закарпатгаз» просить невідкладно привести взаємовідносини з постачальником природного газу у правове поле та не допустити несанкціонованого відбору газу.

Так само договори на послугу з розподілу газу, укладені раніше між АТ «Закарпатгаз» та управліннями й відділами райдержадміністрацій та міськвиконкомів Закарпатської області, у зв’язку із завершенням адміністративно-територіальної реформи, теж потребують правового врегулювання. Адже частина об’єктів комунальної власності, у випадку непереукладення договорів або ж недолучення об’єктів до чинних договорів, можуть у новому році опинитися без газопостачання.

Тому новоутворені організації повинні звернутися до територіального відділення АТ «Закарпатгаз» за місцезнаходженням із заявою щодо укладення договору з розподілу природного газу або ж долучення об’єктів до чинних договорів та до 1 січня 2021 року надати Товариству інформацію щодо ідентифікаційного коду юридичної особи, копію документів щодо передачі майна від одного власника (чи то розпорядника) іншому.

Пресслужба АТ «Закарпатгаз»

telega
Підписуйся на наш телеграм канал!

Підпишись на наш телеграм канал де кожна новина виводиться відразу після публікації. Будь першим у курсі подій.

Підписатися
Слідкуйте за нами у соцмережах
Новини
На Закарпатті викрито чергову схему ухилення від мобілізації – серед підозрюваних посадовці, медики та експравоохоронці
09:38
Мукачівський музикант і композитор Мирослав Екман представив другу концертну програму «Спектри української фортепіанної музики»
09:22
Закарпатцям рекомендують скористатися відсутністю черг та заздалегідь подбати про документи
09:00
У Ясінянській громаді проведено захід до Дня Гідності та Свободи
08:45
У Мукачеві 55 сімей опікунів та піклувальників виховують 63 дитини
08:30
До Всесвітнього дня туалету в краєзнавчому музеї відкрили нову локацію
17:45
Роботодавці мають звернутися до Держпраці щодо медогляду працівників до 1 грудня
17:23
На Берегівщині затримали трьох «ухилянтів», що намагалися потрапити до Угорщини
17:16
Поліція Закарпаття розшукала зловмисника, який скоїв смертельну ДТП та втік за межі області
16:21
На Ужгородщині попрощалися з полеглим Героєм Михайлом Ковачем
15:56
Всі новини