10765
13:22 22.072016

Ужгородці створили бренд міста, який говорить багатьма мовами

Життя 4049

1

Троє молодих ужгородців – Домінік Левицький, Юрій Тарасюк та Михайло Кляп добровільно та безкоштовно розробили нове туристичне обличчя міста.

«Над новим брендом старого міста ми працювали близько року. Взагалі все почалося зі спонтанного проекту. Ми вирішили створити щось круте для свого міста, спробувати свої сили і побачити реакцію людей, – розповідає креативний директор бренду міста «Ужгород говорить багатьма мовами» Домінік Левицький. – Коли ми приступили до роботи, то побачили що у нас досить непогано це виходить. Тож з ідеї створення простого логотипу це переросло у цілий стиль міста. Судячи з реакції людей, 80 % – подобається. Головна ідея полягає у поєднанні української літери з неукраїнськими. Ми довго думали, з чим асоціюється Ужгород в туристів і його мешканців, і вирішили показати, як поєднуються тут різні культури. Розуміємо, що в обласному центрі Закарпаття зустрічається угорська, чеська та словацька архітектура, суміш різних кухонь з сусідніх регіонів, люди використовують багато слів, запозичених з різних мов. Тому ми вирішили усе це об’єднати в один логотип. Позначки над літерою «У» – з різних мов (словацької, угорської), які символізують поєднання культури в нашому місті. Наші плани на найближче майбутнє – це розвиток цього бренду, втілення його в життя».

1

Веб-дизайнер Юрій Тарасюк зазначив, що порівняно з дизайном логотипу для компанії, розробити логотип для міста було значно складніше:

«Знайти один образ, яким можна лаконічно передати те, чим Ужгород відрізняється від інших міст було досить складно. Але я вважаю, що ми справилися з цим завданням. Нам подобаються динамічні логотипи. Такі, які можуть змінюватися в залежності від ситуації та івентів».

Як пояснив один із розробників бренду Михайло Кляп, одним з найголовніших елементів стилю є діакритики (позначки над літерою У). Вони слугують універсальним графічним елементом, що може змінюватись та розширюватись, даючи безліч різних варіацій та форм. Діакритики можна використовувати як разом з логотипом так і без нього, цим самим стимулюючи асоціацію бренду Ужгорода саме з цими позначками. Візуальний стиль практично немає обмежень і дозволяє експериментувати, але важливо завжди використовувати хоча б два головні елементи стилю: шрифт та діакритики.

У планах хлопців – втілити бренд у життя. Для цього найперше планують

фотосесію – усі охочі мешканці зможуть сфотографуватися з новим логотипом міста. Також триває спілкування з міськрадою щодо впровадження запропонованого стилю на офіційному рівні.

Автори проекту дарують новий бренд місту і сподіваються на те, що люди будуть користуватися ним. Хоча до прикладу, одна ліцензія на шрифти, які купили для проекту, коштувала 150 доларів. Аби зняти аеро-відео для проекту довелося орендувати квадрокоптер, а ще – шукати допомоги у професійних фотографів.

Хлопці переконані, що логотип повинен бути схожим на місто: бути багатогранним, цікавим та універсальним:

«Кожен зможе впізнати в ньому щось своє та рідне, знайоме йому з власної мови. В той же час, логотип завжди буде залишатися унікальною позначкою нашого міста…»

Детальну презентацію нового бренду Ужгорода, дивіться за посиланням

http://uzhhorod.city.

Христина БІКЛЯН

 

 

telega
Підписуйся на наш телеграм канал!

Підпишись на наш телеграм канал де кожна новина виводиться відразу після публікації. Будь першим у курсі подій.

Підписатися
Слідкуйте за нами у соцмережах
Новини
Педагоги Мукачівської громади пройшли тренінг з протидії насильству в освітніх закладах
16:58
В Ужгороді на колишньому місці поновили знищену радянською владою статую Серця Ісуса
16:38
Закарпатська телефонна служба першої психологічної допомоги з нагоди свого ювілею організувала конференцію
16:19
6-річний Олег Риган з Оноківців потребує майже 3 мільйони доларів на лікування
15:55
Вакцинація та ревакцинація проти дифтерії та правця на Закарпатті: як і де зробити безоплатне щеплення
15:40
Матчі ІІ етапу християнської дитячої «Edge-ліги» з флорболу відбулися в Ужгороді
15:23
Житель Берегівщини загинув під час захисту держави
15:07
Оцифровано Горянську ротонду – одну з найстаріших церков України
14:36
Міграційна служба Закарпаття фіксує збільшення кількості звернень громадян
14:16
У навчальні заклади Мукачівської громади закуплено дрова для опалювального сезону
13:55
Всі новини