На Карпатському гірському міжнародному кінофестивалі представлять 80 кіноробіт
В Ужгороді 1 жовтня розпочався Карпатський гірський міжнародний кінофестиваль, який триватиме 10 днів. З нагоди відкриття організатори дали пресконференцію. Після медіазаходу відбувся гала-показ документального фільму “Вусатий Фанк” (2020), режисер Олександр Ковш.
«Місія і мета фестивалю зашифрована у позиціонуванні трьох слів: кіно, гори та туризм. На першому місці – це кіно. Закарпатська фільмкомісія працює над тим, щоб Закарпаття розвивалося у кіноіндустрії, – каже Олександр Мерявчик, директор кінофестивалю, (Закарпатська фільмкомісія). – Кіно для Закарпаття – це дуже природнє явище, тут знімали фільми, які отримували Оскара. Відбувалися цікаві історичні події, які дають певний ресурс для створення культурних проектів. В області живе понад 70 національностей, є ландшафтний природний потенціал: гори, озера, полонини. Для кіновиробництва також є невисокою вартість робіт по зйомках фільмів. Останні успішні проєкти, зняті у нас, це «Захар Беркут», «Мої думки тихі».
Гори – це ще одна місія кінофесту. За словами Олександра Мерявчика, вона полягає у тому, аби ці гори були збережені Щодо туризму, то організатори прагнуть сприяти тому, щоб закарпатський туризму виглядав більш концептуально, з’явився зміст і емоція, з якими туристи поверталися б. Якщо поєднати всі аспекти, Закарпаття знову ставне відомим у кіноіндустрії.
Олександр Мерявчик зауважив: хоча фест організували троє осіб, чимало організацій приєдналося та підтримало ініціативу. Проте кінофест не знайшов підтримки в обласної влади. «Ми зверталися в ОДА, аби допомогли привезти членів журі. Але там повідомили, що кошти відсутні. Міська влада теж ігнорує тему кіно. Але ми починаємо цю справ з оптимізмом, є люди, які вважають цю справу перспективною, – каже Олександр Мерявчик. – У суддівську колегію, яка оцінюватиме роботи увійшли кінопродюсер Андрій Суярко, кінокритик Сергій Тримбач, Рима Зюбіна, режисер Антон Лукіч, наші відомі актори Римма Зюбіна та Олександр Мавріц».
В’ячеслав Єгоров, координатор кінофестивалю зауважив, що Закарпатська фільмкомісія за час своєї роботи налагодила багато зв’язків та співпрацю з подібними організаціями та професіоналами. « Коли ти живеш кіно, про це думаєш, якось так відбувається, якщо не маєш можливостей щось знімати, все одно спілкуєшся з людьми які професійно працюють в кінематографі. Олександр Мавріц відгукнувся на наше запрошення, Римма Зюбіна. З Антоніо Лукічем було легко, ми теж допомагали у зйомках його фільму. Ми також можемо стати учасниками Альянсу гірських кінофестивалів, який об’єднує світові організації».
Організатори зазначили, що отримали на конкурс 116 робіт із 45 країн світу з усіх континентів. 24 фільми – з України. Під час кінофестивалю, який триватиме з 1 по 10 жовтня, буде показано 80 відібраних картин. Детальніше про програму розповів Дмитро Грешко, програмний директор кінофестивалю: «Основною задачею було зробити програму без наявності коштів і мотивувати тих людей, що могли б зробити щось цікаве. У нас в програмі навіть буде тренінг про те, як отримати гроші на документальне кіно. Професійну панель проведуть фахівці із Швеції та Естонії. У програмі також майстеркласи, як робити режисуру документального кіно. У суботу – короткометражні мультики та ігровий фільм у стилі фентезі «Тільки диво».
За словами Дмитра Грешка, на конкурс подали фільми режисери з усіх континентів, яких об’єднують спільні теми. «Це приємно вражає і надихає. Це наш перший фест у важкий рік, але ми раді, що є насичена програма і вона наповнена достойними продуктами», – додав програмник директор.
Заходи Карпатського гірського міжнародного фестивалю відбуваються у Smart Point hub. Організатори просять глядачів попередньо реєструватися на кінопокази, оскільки зал передбачає обмежену кількість присутніх.
Зареєструватися на кіноперегляди можна тут.
Майстер-класи і лекції будуть транслюватись онлайн на сторінці CMIFF у Фейсбук.
Підпишись на наш телеграм канал де кожна новина виводиться відразу після публікації. Будь першим у курсі подій.
Підписатися