https://rx.ua
65931
15:40 12.102018

До ужгородського пам’ятника жертвам Голокосту додали нові написи

Життя 2733

Два роки тому, біля Закарпатської обласної філармонії, що була колись синагогою встановили пам’ятний знак – металеву стелу, в основі якої п’ятикутна зірка Давида. Вона складається з кількох десятків зірок, викуваних вручну. І от зараз, єврейська громада Закарпаття вирішила доповнити пам’ятник іменами загиблих під час Голокосту.

Нагадаємо, що це перший пам’ятний знак жертвам Голокосту на Закарпатті і встановлено його за підтримки уряду Угорщини.

Член єврейської громади Петро Мермельштейн зауважив, що синагога вже давно стала візитівкою нашого міста, привабливою для туристів будівлею, хоч не так давно, якихось 80 років тому там молилися їхні пращури. Він також додав, що зведений пам’ятний знак символізує собою велику кількість загиблих, адже за підрахунками під час Голокосту загинуло близько 60 тисяч осіб.

«До війни було близько 110 тис євреїв, залишилось в живих близько 10 тис, а повернулися в рідні краї декілька тисяч. Сьогодні ви побачите тільки два прізвища з тих сотень тисяч, що мають бути тут. Це пам’ятник Голокосту, але ми ж знаємо, що в Закарпатті було багато таких Голокостів, адже загинули не тільки євреї, а й угорці», – наголосив пан Петро.

На завершення зібрання, присутні помолилися разом з рабином Закарпаття Менделем Вільгельмом.

Вікторія КОПИНЕЦЬ, фото автора

Відео: Дмитро МИСЬ

 

telega
Підписуйся на наш телеграм канал!

Підпишись на наш телеграм канал де кожна новина виводиться відразу після публікації. Будь першим у курсі подій.

Підписатися
Слідкуйте за нами у соцмережах
Головне