23552
20:19 15.012017

Фестиваль колядок у Старому селі – дійство, яке зачаровує. ФОТО

Життя 6202

Автентичні колядки і щедрівки, вироби народних умільців та справжня закарпатська кухня. Так у Закарпатському музеї архітектури та побуту пройшов щорічний фестиваль колядок.

1

Таке дійство тут проводять вже усьоме. Організатори та гості фестивалю переконують – з кожним роком захід стає більш масштабним та цікавим.

«Цьогоріч на обласний фестиваль «Коляди у Старому селі» приїхало майже два десятки творчих колективів з усіх куточків Закарпаття і навіть один гурт з Тернопільщини, – розповіла завідувач відділу науково-освітньої роботи Закарпатського музею народної архітектури та побуту Тетяна Коцан-Сологуб. – На території музею учасники фестивалю розмістилися у старовинних хатках, відповідно до своїх районів. Там вони намагалися повністю відтворити атмосферу Різдва: на столі – традиційні святовечірні страви, на долівці – солома, а в хаті – коляда! Це дуже гарно і колоритно. Родзинкою цьогорічного фестивалю стало частування, яке ми приготували для найменших колядників. Наші музейні господині обдаровували дітей гостинцями та музейною атрибутикою».

Після довгих частувань та святкових розваг на усіх учасників чекав вихід на головну сцену фестивалю. Із колядками, вертепом та бетлегемом виступили місцеві народні колективи. Кожен колектив представив неповторні обрядові пісні із джерел досвіду і мудрості, що передаються з покоління в покоління, як народна пам’ять невмирущих традицій.

Читайте також: На Василя в Ужгороді фестивалили. ФОТО

Тетяна Федурця, керує фольклорним колективом «Селиська співанка». Жінка розповідає, що нині фестиваль набув чималої слави і став уже традиційним на теренах Закарпаття:

«Сьогодні виповнюється шість років, як я керую нашим колективом. За ці роки ми відвідали безліч фестивалів. Але мені надзвичайно до душі саме коляди у Старому селі. Чому? Бо то є наше, рідне! Сьогодні ми виконували колядки, які відносяться тільки до нашого (хустського) району».

Неабияк потішив глядачів автентичний бетлегем з села Чома, що на Берегівщині.

«Це є ляльковий бетлегем, якому вже більше ста років. Передається він у нашому селі з покоління в покоління, – розповідає пані Ангела, директор місцевого будинку культури. – Наш колектив бере участь не тільки в районних та обласних фестивалях. Ми багато виступаємо за кордоном. Показуємо саме угорський драматичний фольклор. Зокрема нещодавно приїхали із Будапешта. Там на нашому виступі був справжній аншлаг».

Тож під час фестивалю коляди в ужгородському скансені зуміли передати атмосферу Різдва та замилувати традиціями і обрядами сучасників.

Христина БІКЛЯН

telega
Підписуйся на наш телеграм канал!

Підпишись на наш телеграм канал де кожна новина виводиться відразу після публікації. Будь першим у курсі подій.

Підписатися
Слідкуйте за нами у соцмережах